Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Boccia - Aktuality

14.11.2018 - 11:46:00

Koncepce rozvoje sportu BOCCIA pro rok 2019


Koncepci paralympijského sportu boccia tvoří 4 základní témy. Progresivně nastavené úrovně pro hráče, trenéry a rozhodčí mají plánovanou strukturu a své cíle.
V dokumentu je popsáno nastavení jednotlivých úrovní, kterými si prochází sportovec - na tréninkových jednotkách postupně rozvíjí své vrozené schopnosti, buduje své herní dovednosti a naplňuje svůj herní potenciál. Transparentním procesem má každý hráč možnost prokázat opravdový zájem o sport a postupně se probojovat až do reprezentace.
V koncepci je popsána také struktura a činnost skupiny národních rozhodčích sportu boccia. Sestaven je náborový kurz, vzdělávací školení a stanoveny jsou zkoušky, které oddělují jednotlivé kvalifikační úrovně.
Koncepce dále nastavuje kvalifikační stupně pro trenéry sportu boccia, a to s cílem rovnocenné sportovní přípravy hráčů v TJ/SK SH a se zaměřením na stoupající sportovní výkonnost hráčů SH.
Součástí koncepce paralympijského sportu BOCCIA je také soutěžní řád, který bude doplněn později.

Koncepce sportu boccia byla tvořena v souladu s pojmy v programu MŠMT - Sportování bez bariér 2019 a inspirací při tvorbě koncepce sportu BOCCIA na národní úrovni byla koncepce sportu BOCCIA na mezinárodní úrovni.

Zpracovala: Michaela Řiháčková

více >>

02.11.2018 - 21:34:00

BISFed kalendář 2019


Mezinárodní federace sportu BOCCIA BISFed zveřejnila předběžné termíny mezinárodních soutěží, které se budou konat v roce 2019.

Mezi turnaji je zařazen i Evropský pohár, na který jsme podali za Českou republiku nabídku na začátku roku 2018. Od té doby se o naší nabídce na Mezinárodní federaci sportu BOCCIA jednalo a tento týden byla Výborem BISFedu akceptována. Na podání nabídky pracoval celý realizační tým Pavla Přistoupilová, Michaela Řiháčková a Marián Lačný s vedoucím České federace SH Ondřejem Sejpkou a také zástupci Nadačního fondu Emil - Veronika Kuchtová a Pavel Zbožínek.

Za přijmutí naší nabídky jsme moc rádi a realizaci oficiálního BOCCIA turnaje v České republice považujeme v našem sportu za další obrovský krok kupředu.

Na závěr letošního úspěšného roku je toto další skvělá zpráva.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

01.11.2018 - 21:21:00

BISFed terminologie BOCCIA hodů


Mezinárodní federace sportu BOCCIA BISFed publikovala oficiální terminologii hodů v paralympijském sportu BOCCIA. Pojmenovat hody či "shoty" není ve sportu nic neobvyklého, definice sportovních pojmů má golf, tenis, fotbal, basketbal a mnoho jiných sportů. Oficiální terminologie je zařazena v BISFed trenérském kurzu - level I. Pilotní verze tohoto kurzu proběhla v první polovině letošního roku v Kodani.

Zpracovala Michaela Řiháčková

více >>

31.10.2018 - 19:47:00

Poděkování sponzorům a podporovatelům


Dovolte nám, abychom Vám - všem sponzorům a podporovatelům hráčů českého národního BOCCIA týmu touto cestou poděkovali za Vaši pomoc a podporu v roce 2018. I díky Vám se mohli čeští reprezentanti letos účastnit mezinárodních soutěží - Světového poháru v Povoa, Mistrovství světa v Liverpoolu, Evropského poháru v Poznani a Evropského poháru v Olbii.
Vámi projevené důvěry si velmi vážíme.

Za Českou federaci Spastic Handicap

Michaela Řiháčková
vedoucí realizačního týmu
paralympijský sport BOCCIA

více >>

30.10.2018 - 07:14:00

ČESKÁ REPUBLIKA vs FRANCI_EP_Olbie 2018


Kliknutí na tento příspěvek Vás přesune na stránku Youtube, kde můžete shlédnout náš druhý týmový zápas na Evropském poháru v Olbii.

Tým BC1/2
ČESKÁ REPUBLIKA vs FRANCIE

Přeji Vám příjemnou podívanou.

S pozdravem Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

28.10.2018 - 22:07:00

BISFed Evropský pohár - ZLATÁ MEDAILE - BOCCIA


Ve dnech 21. - 28.10. se uskutečnil BISFed Evropský pohár ve městě Olbie na Sardínii. Učastnil se ho tým BC1/2 ve složení Kateřina Cuřínová, Simona Blažková a Josef Žabka. Sportovní asistenci zabezpečili perfektně Dominika Fuksíková a Natalija Blažková. Tým doplnila skvělá Natálie Koubková jakožto sportovní fyzioterapeutka a vedoucí týmu byla Michaela Řiháčková.

Na tomto turnaji vybojovala Kateřina Cuřínová pro Českou republiku nádhernou ZLATOU MEDAILI !!! Máme obrovskou radost a moc GRATULUJEME.

Během turnaje nikdo nebyl zraněn, cesta tam i zpět proběhla bez nejmenších problémů a na turnaji jsme absolvovali antidopingovou kontrolu.

Zprávu v příloze zpracovala:
Michaela Řiháčková - vedoucí RTB

více >>


Položek celkem 190

Strana: 1234 ... 32

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám