Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Boccia - O sportu

27.01.2019 - 08:38:00

Kurz pro rozhodčí Bratislava


Rozhodčí, kteří máte v plánu rozhodovat na Evropském poháru Nymburk 2019 i ostatním českým rozhodčím - ***** DOPORUČUJEME zajet do Bratislavy na tento kurz.

Na Evropský pohár v Nymburku spojíme "rozhodcovské" síly, ať jste tedy ze Slovenska nebo z České republiky, určitě se přihlaste, bude to stát za to. Kurz v Bratislavě povede Martina Kinčešová, mezinárodní rozhodčí. Pro rozhodčí EP Nymburk bude potom navazovat kurz v srpnu během Mistrovství České republiky a v září můžete být skvěle připraveni na Evropský pohár.

V případě zájmu o účast, mě prosím kontaktujte.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB
email: michaela.rihackova@gmail.com

více >>

18.01.2019 - 10:39:00

Boccia - jeden z nejrychleji rozvíjejících se paralympijských sportů


V roce 2018 přivítala Mezinárodní federace sportu boccia BISFed 5 nových členů. Počet členských zemí tak celkově vzrostl na 74. Světový žebříček nyní čítá 620 sportovců.

Novými členy BISFedu se v roce 2018 stali:

Rakousko
Panama
Kypr
Mongolsko
Východní Timor

Vzrostl také počet mezinárodních rozhodčích a to celkově o 12. Skupina mezinárodních klasifikátorů přivítala mezi sebou 3 nové.

Boccia je považována za nejrychleji rostoucí paralympijský sport. Rozvoj aktivit ve všech oblastech je velký a zájem soutěžit také, což je velmi pozitvní. Zhodnocení roku 2018 najdete v roční zprávě Davida Hadfielda, prezindenta organizace BISFed.

Zpracovala:
Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

17.01.2019 - 20:28:00

Otevřený trénink nových hráčů a setkání nových rozhodčích v Brně - BOCCIA


Dne 8. 1. 2019 proběhl v prostorách tělocvičny SK Kociánka Brno otevřený trénink hráčů a rozhodčích boccii. Trénink proběhl pod vedením Michaely Říháčkové - vedoucí Realizačního Týmu boccii. Tento otevřený trénink byl určen jak pro nové hráče, tak i nové rozhodčí, kteří si tak měli možnost vyzkoušet pravidla boccii v praxi. Hráčů i rozhodčích bylo hodně a byl na nich vidět velký zájem o tento sport, což nás velmi těší!

více >>

29.12.2018 - 19:25:00

BISFed Etický kodex


Mezinárodní federace sportu boccia BISFed vydala nové znění etického kodexu. Jeho poslání je podobné etickému kodexu Mezinárodního paralympijského výboru a hovoří o etických hodnotách všech, kteří jsou součástí sportu boccia. Základními principy a zásadami jsou respekt, solidarita, férovost či politická neutralita. Slušné chování, dodržování pravidel a mezinárodních úmluv o ochraně lidských práv a dále respektování lidské důstojnosti. Samozřejmé je odmítání jakékoli diskriminace či jakýchkoliv forem obtěžování. Tento dokument hovoří také o bezpečnosti prostředí, v kterém hráči sportují a o profesionalitě a objektivitě chování všech osob, kteří se věnují sportu boccia. Žádný člen Mezinárodní federace také nemůže přímo ani nepřímo požádat či přijmout jakékoliv skryté výhody a nesmí podvádět ani manipulovit s výsledky antidopingu. Etický kodex Mezinárodní federace sportu boccia BISFed najdete v plém znění v příloze této zprávy

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

14.11.2018 - 11:46:00

Koncepce rozvoje sportu BOCCIA pro rok 2019


Koncepci paralympijského sportu boccia tvoří 4 základní témy. Progresivně nastavené úrovně pro hráče, trenéry a rozhodčí mají plánovanou strukturu a své cíle.
V dokumentu je popsáno nastavení jednotlivých úrovní, kterými si prochází sportovec - na tréninkových jednotkách postupně rozvíjí své vrozené schopnosti, buduje své herní dovednosti a naplňuje svůj herní potenciál. Transparentním procesem má každý hráč možnost prokázat opravdový zájem o sport a postupně se probojovat až do reprezentace.
V koncepci je popsána také struktura a činnost skupiny národních rozhodčích sportu boccia. Sestaven je náborový kurz, vzdělávací školení a stanoveny jsou zkoušky, které oddělují jednotlivé kvalifikační úrovně.
Koncepce dále nastavuje kvalifikační stupně pro trenéry sportu boccia, a to s cílem rovnocenné sportovní přípravy hráčů v TJ/SK SH a se zaměřením na stoupající sportovní výkonnost hráčů SH.
Součástí koncepce paralympijského sportu BOCCIA je také soutěžní řád, který bude doplněn později.

Koncepce sportu boccia byla tvořena v souladu s pojmy v programu MŠMT - Sportování bez bariér 2019 a inspirací při tvorbě koncepce sportu BOCCIA na národní úrovni byla koncepce sportu BOCCIA na mezinárodní úrovni.

Zpracovala: Michaela Řiháčková

více >>

31.10.2018 - 19:47:00

Poděkování sponzorům a podporovatelům


Dovolte nám, abychom Vám - všem sponzorům a podporovatelům hráčů českého národního BOCCIA týmu touto cestou poděkovali za Vaši pomoc a podporu v roce 2018. I díky Vám se mohli čeští reprezentanti letos účastnit mezinárodních soutěží - Světového poháru v Povoa, Mistrovství světa v Liverpoolu, Evropského poháru v Poznani a Evropského poháru v Olbii.
Vámi projevené důvěry si velmi vážíme.

Za Českou federaci Spastic Handicap

Michaela Řiháčková
vedoucí realizačního týmu
paralympijský sport BOCCIA

více >>


Položek celkem 28

Strana: 12345

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám