Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Boccia - Profily reprezentantů


13.07.2018 - 18:46:00

Kateřina CUŘÍNOVÁ a Samuel WAAGE


sportovní asistence: Samuel WAAGE/Dominika FUKSÍKOVÁ
klasifikační třída BC1
Česká federace Spastic Handicap
SCJÚ Praha
paralympijský sport BOCCIA

 

Osobní příběh:

Katka se narodila s mozkovou obrnou a důsledkem tohoto postižení má poruchy hybnosti rukou i nohou. Ve svých 31 letech je proto upoutána na elektrický invalidní vozík a je odkázána na pomoc druhých. Přes běžný týden Katka bydlí již několik let v Jedličkově ústavu na internátě v Praze, kde také studuje střední školu Aloyse Klára. O víkendech jezdí Katka domů za rodiči, do Olomouce, kteří bydlí v panelovém bytě. Otec je zaměstnán jako státní referent ve vězeňské službě v Olomouci a matka pracuje jako školnice ve školce také v Olomouci.
Přes všechny nesnáze života vede Katka, s pomocí osobních asistentů, aktivní život.
Kromě studia svůj život plní pozitivními činnostmi. Vždy se chtěla realizovat i v oblasti sportu a dlouho přesně takový, který by jí vyhovoval. Jednoho dne objevila paralympijský sport boccia, který je určen pro osoby s nejtěžším stupněm postižení. Tento sport si naprosto zamilovala a začala pravidelně trénovat ve Sportovním klubu Jedličkova ústavu.
Boccia je dodnes v životě Katky hlavním zájmem, a tak není divu, že Katka je několikanásobnou Mistryní ČR a dlouholetou reprezentantkou ČR. Oklasifikována je do soutěžní třídy BC1, ve které jí při hře musí podávat míčky k odhodu sportovní asistent/ka.

Sportovní kariéra:

Paralympijskému sportu boccia se Katka věnuje 10 let a na základě stabilních herních výsledků se stala pro rok 2018 reprezentantkou ČR.

Největší dosažené sportovní úspěchy:
2016 - Letní paralympijské hry, Rio - 12.místo
2016 - Mistrovství Světa, Peking - 20.místo
2017 - Mistryně České republiky, Národní turnaj České federace SH
2018 - BISFed světový pohár, Povoa de Varzim - 8. místo
Evropský pohár, Olbia - 1. místo
Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám