Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Boccia - Profily reprezentantů


13.07.2018 - 10:00:00

Marcela ČERMÁKOVÁ a Zuzana ČERMÁKOVÁ

 

spoluhráčka Zuzana Čermáková
klasifikační třída BC3
Česká federace Spastic Handicap
domácíTJ/SK: TJ Léčebna Košumberk
paralympijský sport BOCCIA


Osobní příběh:

Marcela se narodila předčasně jako dvojče a u obou dětí bylo diagnostikováno tělesné postižení - dětská mozková obrna. U Marcelky byl navíc tělesný handicap bohužel v tom nejtěžším stupni. V životě je plně odkázána na pomoc druhé osoby a pohybuje se na elektrickém vozíku. Přes nesnáze osudu z ní však vyrostla chytrá, usměvavá dívka a velká bojovnice.
Bydlí stále s rodiči, otec pracuje jako technik ve stavební firmě a maminka zajišťuje vše potřebné kolem dcery a chodu rodiny. U své rodiny má velikou podporu a i když není vše úplně snadné, chtějí si všichni život pěkně užít, podporují se a drží při sobě.I přes nesnadný start do života se Marcela snaží co nejlépe se s ním poprat. Vedle úspěšného studia na Obchodní akademii v Chrudimi se věnuje svému velkému koníčku, paralympijskému sportu boccia. Klasifikována byla do soutěžní třídy BC3, která je určena pro hráče s nejtěžším stupněm fyzického postižení. Z tohoto důvodu musí mít ke hře spoluhráče, který jí nastavuje během hry sportovní pomůcku, po níž spouští míč. Dvojice potom tvoří na kurtu ucelenou jednotku. Marcelčina sportovní asistentka je její matka Zuzana Čermáková.

Sportovní kariéra:

Paralympijskému sportu boccia se Marcela věnuje 9 let a na základě výborných stabilních herních výsledků v národní soutěži se stala pro rok 2018 reprezentantkou ČR. Jako členka národního týmu se účastnila Evropského poháru v Poznani, na kterém vybojovala společně s kolegy Adamem Peškou a Markem Drahonským bronzovou medaili v herní divizi páry BC3.

Dosažené úspěchy:

2018 - Evropský pohár - bronzová medaile, herní divize páry BC3

Oblíbené motto:

„Moment vítezství je příliš krátký na to, abychom žili pouze pro něj".
Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám