Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Curling - Aktuality

20.04.2017 - 14:45:00

Mezinárodní MČR v curlingu vozíčkářů 2017

Ve dnech 22. - 23. dubna 2017 proběhne Mezinárodní Mistrovství České republiky v curlingu vozíčkářů, které se odehraje v pražské hale na Roztylech (Komárkova 12). Hlavním pořadatelem je Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha z pověření České federace Spastic Handicap ve spolupráci s Českým svazem curlingu a za podpory generálního partnera EUROVIA CS. Soutěží se podle Mezinárodních pravidel, zpracovaných Světovou curlingovou federací a podle vydaných propozic. 

Propozice ke stažení zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.

více >>

03.01.2017 - 22:05:00

4. a 5. kolo Eurovia ligy curlingu vozíčkářů 16-17

Ve dnech 7. - 8. ledna 2017 bude pokračovat VII. ročník ligy curlingu vozíčkářů s mezinárodní účastí, který proběhne v curlingové hale v Praze - Roztylech (Komárkova 12), pod hlavičkou generálního partnera EUROVIA CS. Hlavním pořadatelem je Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha z pověření České federace Spastic Handicap, ve spolupráci s Českým svazem curlingu.

Propozice ke stažení zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.

více >>

22.11.2016 - 22:26:00

11. mezinárodní turnaj v curlingu vozíčkářů

Ve dnech 25. - 27. listopadu 2016 se bude konat již 11. ročník mezinárodního turnaje v curlingu vozíčkářů. Tato významná akce, která si získala značnou oblibu u evropských handicapovaných curlerů, se uskuteční v curlingové hale v Praze 4 - Roztylech (Komárkova 12). Hlavním pořadatelem je Sportovní club Jedličkova ústavu Praha, z pověření České federace Spastic Handicap, ve spolupráci s Českým svazem curlingu za podpory Hlavního města Prahy.
Hraje se podle Mezinárodních pravidel vozíčkářského curlingu, zpracovaných Světovou curlingovou federací a propozic, vydaných pořadateli. Turnaje se zúčastní hráči z Německa, Norska, Polska, Slovenska, Švédska a České republiky, která bude zastoupena třemi týmy. Všechna utkání se odehrají v jedné skupině systémem každý s každým.

Propozice ke stažení zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.

více >>

08.11.2016 - 11:19:00

MS B v curlingu vozíčkářů - report č. 3

Do utkání proti Japonsku jsme šli z pozice týmu se 3 prohrami, zatímco tým Japonska měl bilanci 3 výher. Bylo nutné se vzchopit a najít v sobě to nejlepší, co umíme. S menšími zaváháními ve 4. a posledním endu se to povedlo. Tato velmi důležitá výhra znamenala velký oddych a uvolnění do dalších bojů.

Večer nás čekalo Dánsko. Tým, který si dopoledne smlsl na, do té doby, neporažených Polácích, a tak měl podobnou pozici. Vyjma parádního Radkova promotion take out(u) ve druhém endu, který znamenal 4 body pro nás, jsme zápas vedli v první půlce mírně nervózně a přišlo pár nepřesných hodů. Proto jsme byli rádi za chybky i na straně soupeře. V druhé půlce už jsme suverénně tahali za delší konec a dovedli utkání do vítězného skóre 9:3. V dalším zápase nas čeká tým Lotyšska. Před ním ale ještě důležitá relaxace a nabytí sil! Bude znovu potřeba zabrat naplno! Je to silný soupeř.

Kateřina Urbanová
trenérka curlingové reprezentace

Podrobnější informace a průběžné výsledky najdete na adrese:
http://www.worldcurling.org/world-wheelchair-b-curling-championship-2016 
nebo stránky pořadatele:
https://www.curling.fi/en/competitions/leagues/12102 
živé přenosy můžete sledovat na:
https://www.youtube.com/c/CurlingFinlandOfficial 

více >>

06.11.2016 - 20:25:00

MS B v curlingu vozíčkářů - report č. 2

První hrací den nám nevyšel podle našich představ. Celý den jsme se prali s rychlostí. Do utkání proti Estonsku jsme vkročili tak, jak jsme se dohodli, a to opatrně. Přeci jen je to soupeř, kterého jsme neměli načteného. První půlka zápasu byla vyrovnaná a bylo vidět, že se oba týmy tzv. oťukávají. V druhé půlce zápasu bohužel z naší strany přišla taktická chyba, která nás stála vítězství. Zamrzelo, ale úkolem bylo znovu se co nejrychleji zkoncentrovat na večerní zápas s Polskem.

Ten byl naneštěstí celý o menší hodové úspěšnosti na naší straně a ač přišel moc hezký moment před pauzou, kdy Radek na těsno vyrazil zcela zakrytý kámen a na skóre jsme si připsali důležité 2 body, hned další end nám to tým Polska vrátil a čtyřmi body uskočil na již nedosažitelný náskok.

Bilance po prvním dnu tedy 0:2 a byl čas zabrat! Třetí utkání nás čekalo tabulkově silné Finsko a to byla výzva pro obrat. Bojovali jsme a herní úspěšnost se zvedla, avšak na přesnější Finy to nestačilo. Stejně tak jako venku, tak i v případě našich postupových ambicí už pořádně přituhuje. Věřím, že se o to ještě pořádně popereme.

Kateřina Urbanová
trenérka curlingové reprezentace

více >>

05.11.2016 - 16:20:00

MS B v curlingu vozíčkářů - report č. 1

Úplný začátek MS naší výpravu zastihla velmi smutná zpráva o úmrtí, nebojím se říct, největšího fandy curlingu, bývalého hráče reprezentace, Radka Pokorného. Nemůžeme tomu uvěřit a večer je o vzpomínkách na něj. Všichni z nás jsme Radka znali na ledě i mimo něj, jako spoluhráče i jako protihráče, jako sportovce "srdcaře"! Radku, odpočívej v pokoji, v našich vzpomínkách tu budeš dál. Rodině a přátelům, hodně síly k překonání toho jediného, co nemůžeme nikdy změnit. Přijměte naší upřímnou soustrast.

První den v Lohja jsme se probudili do mrazivého počasí, ale paprsky odražející se od lehké sněhové pokrývky nám zimu vymlouvaly. Na programu dne byl oficiální team meeting a tréninky na všech drahách. Cílem těchto tréninků je vyzkoušet odlišnosti kamenů, točivost drah, jednoduše celkově se aklimatizovat. Na drahách, na kterých nás čekají první dva zápasy jsme prozkoušeli červené sady kamenů, se kterými budeme hrát první 2 utkání proti Estonsku a Polsku. V žádné z těchto sad nebyl kámen, který by se choval nějak odlišně. Dobrá zpráva. Těšíme se na první utkání. Vždyť pro ty boje na ledě jsme tu!!!

Kateřina Urbanová
trenérka curlingové reprezentace

více >>


Položek celkem 69

Strana: 1234 ... 12

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám