Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Curling - Aktuality

13.11.2015 - 12:10:00

Mistrovství světa B - závěrečný report

Mistrovství světa B v curlingu vozíčkářů
Finsko, Lohja 7.- 12. 11. 2015

Závěrečný report
Český tým skončil na uplynulém MS B těsně za medailovými pozicemi na 4. místě.
Poslední den šampionátu tým čekalo semifinálové utkání proti Korei. Tento zápas měl rozhodnout o postupujícím na MS A. Zápas však pro český tým začal nešťastně. Hned v 1. endu jsme inkasovali po neuvěřitelném double take outu korejského skipa nálož v podobě 5 kamenů. Korejský skip musel kámen zahrát velkou rychlostí, aby projel okolo guardu a trefil správně úhel na vystřelení 2 kamenů v kruzích. Ukázal hned v úvodu, že se ničeho jen tak nezalekne. Český tým zachoval klid a pustil se do útoku a snahy zápas vyrovnat, nicméně Korejcům hrálo do not, že mohli hrát střílecí hru, ve které jsou velmi přesní. Jak pronesl jeden náš hráč: „Oni s námi nehrají curling, oni s námi vedou válku“. A tak přesto, že naše procenta šplhala nad náš obvyklý průměr, nebylo v našich silách zápas vyrovnat a tak skončila cesta na MS A. Korea toto utkání vyhrála zaslouženě a my jsme brali prohru pokorně. Věděli jsme, že jsme na ledě nechali maximum.
Cesta na MS A skončila, ale odpoledne nás ještě čekalo utkání o bronzové medaile, které byly příjemnou motivací pro nasbírání sil do úplně posledního utkání na tomto MS.
V první polovině utkání se Švédskem to vypadalo, že více sil nasbíral soupeř, a tak, než jsme se srovnali s rychlostí ledu, stihl nám uskočit na skóre 0:4. Druhá půlka zápasu ale byla naše a zápas jsme vyrovnali na 4:4. Poslední end byla ukázka krásného curlingu, jak takticky, tak hodově. Do kamenů švédského kapitána to v kruzích vypadalo lépe pro nás. Oba skipové pak předvedli přehazovanou o lepší kámen, avšak naneštěstí pro nás mělo výhodu posledního kamene v tomto endu Švédsko, které se nakonec o pár centimetrů mohlo radovat z 3. místa. Za toto utkání by bronz opravdu zasloužili oba týmy, ale pravidla jsou jasná a tak si vezeme tzv. bramboru.
Samozřejmě, že hned po zápase panovalo zklamání, ale obecně jsme s naším celkovým vystoupením na tomto MS B spokojení a jako velmi pozitivní závěr bereme skutečnost, že jsme si zažili tu blízkost postupu, a že letošní příprava znamenala správné načasování a plán, které vedli ke kvalitnímu výkonu a je na co „uchopitelného“ navazovat v budoucích letech.

Kateřina Urbanová
Trenér reprezentačního týmu curlingu vozíčkářů

více >>

11.11.2015 - 15:59:00

Mistrovství světa B - report 3

Mistrovství světa B v curlingu vozíčkářů
Finsko, Lohja 7.- 12. 11. 2015

Report číslo 3
10.11.
Proti Slovincům se ve strategii vracíme k defenzivnější hře, tj. čistější kruhy a hra spíše bez guardů, popř. s maximálně jedním guardem. Hráči se doporučené taktiky drží a společně s hodovou přesností jsme takto úspěšní. Výhra 9:2 nás tak dále drží na průběžném 1. místě s týmem Norska. Večer nás čekalo utkání proti Israeli. Zápas se však vyvinul dost nečekaně po odchodu hráčky z ledu hned po prvním endu, odůvodněným zdravotními problémy. Rozhodčí oznámil, ze pokud se do 3 min. hráčka nedostaví na led, bude našemu týmu připsána výhra a nabídla variantu pokračovat dál pouze tréninkově. Zbytek týmu Israele i naši hráči souhlasili, ale následně i tak Israel po 2 dalších endech zápas ukončil.
11.11.
Dnes ráno nás čekal poslední zápas ve skupině a to proti týmu Norska, který se s námi v tabulce drží na stejné 1. pozici. Instrukce ze strany trenérů byla jasná. Hned od začátku vést zápas velmi ofenzivně a dostávat soupeře co nejvíce pod tlak. Tato taktika je sice riskantní, ale jen risk může být proti takovému soupeři zisk. Buď vše nebo nic. Do utkání nastupujeme s mírnou nervozitou, tým o něco méně komunikuje a to ve spojení s náročnou taktikou vytváří malý chaos. Nicméně po 2 endech jsme zpět ve správné formě a bojujeme jako lvi! Proti tak zkušenému týmu to však jinak ani nejde. Norský skip je ukázka vysoké školy curlingu jak taktikou, kterou určuje celému týmu, tak svými hody. V posledních 2 endech však předvedl své zkušenosti naplno a tak po 7.endu zápas končí prohrou. V českém týmu panuje zklamání, ale zároveň pozitivní sebekritika vyjma posledních 2 endů. Trenéři také hodnotí utkání s drobnými výhradami pozitivně, ale k zápasu momentálně máme jen pár stručných připomínek pro poučení a jelikož již dnes večer hrajeme s Japonskem o postup do semifinále, necháváme prostor na nutnou rychlou regeneraci jak po fyzické, tak po psychické stránce. Na večerní zápas se těšíme.

Kateřina Urbanová
Trenér reprezentačního týmu curlingu vozíčkářů

více >>

09.11.2015 - 23:53:00

Mistrovství světa B - report 2

Mistrovství světa B v curlingu vozíčkářů
Finsko, Lohja 7.- 12. 11. 2015

Report číslo 2
8.11. jsme odehráli zápasy proti Polsku a Itálii. V utkání proti Polsku jsme pomalu najížděli na útočnější hru. Dráha B nám ale nesedla již na tréninku a proto zatím volíme stále opatrnější taktiku. Červené kameny na této dráze jsme odhadli správně. Radek dostal dvojici identických kamenů a naopak polský skip se se svou dvojicí kamenů pral celý zápas. Rychle jsme se uměli adaptovat na led, který výrazně zpomalil už ve 3. endu. Je obrovskou výhodou mít v trenérském týmu profi ledaře, který dokáže chování ledu odhadnout a odůvodnit a můžeme o pauze pozměnit strategii i na základě těchto okolností. Jednoduše jsme tahali za delší konec a byli o krok napřed celé utkání. Výsledkem bylo vítězné skóre 9:5.
Druhé utkání proti Itálii bylo o zatnutých zubech, co se týče koncentrace a to kvůli mírné únavě - byl to 3.zápas v řadě a ve večerní čas. S místním ledem jsme už celkem sehraní, a tak jsme se mohli pustit do většího útoku. Koncentraci se podařilo udržet a vycházeli díky tomu klíčové kameny, které soupeře psychicky pomalu, ale jistě odrovnávaly. Připisujeme si další výhru 9:2. Žanda znovu odvedla výbornou a důležitou práci na večerním tréninku na dráze C a žlutá sada kamenů tak byla 100% "checked".

9.11.
Na utkání se Švédskem jsme připravili strategii u výborného obědu a samotné utkání byl sladký zákusek. Tým předvedl velmi kvalitní výkon a pouze s malým taktickým zaváháním v 7.endu měl znovu zápas pod kontrolou. Výsledek 10:6.

Pochvala celému týmu za koncentraci a vedenou strategii v obou dnech!

Kateřina Urbanová
Trenér reprezentačního týmu curlingu vozíčkářů

více >>

08.11.2015 - 20:25:00

Mistrovství světa B - report 1

Mistrovství světa B v curlingu vozíčkářů
Finsko, Lohja 7.- 12. 11. 2015

Report číslo 1
6.11. příjezd, welcome reception a odpočinek před 1. hracím dnem
7.11. Team meeting v 11:30, testování drah a kamenů od 14:15 (15 min. trénink na každé dráze) - dvě dráhy jsme využili k testování kamenů na 1. a 3. zápas a na dvou dráhách jsme si zopakovali předzápasový trénink, jehož zakončením jsou dle nových pravidel 2 LSD neboli 2 hráči odhazují kámen do kruhu a to každý s jinou rotací a součet vzdálenosti od středu kruhu rozhodne o výhodě posledního kamene v prvním endu zápasu. Zároveň se tyto vzdálenosti sčítají ze všech zápasů a jsou po základní skupině jedním z rozhodovacích kriterií pro postup.
Ve 20 hodin nás čekal první zápas proti Litvě. Jelikož se jedná o nováčka na MS B, nevěděli jsme, co od takového soupeře můžeme čekat. Jako strategii jsme proto pro začátek zápasu určili "jednoduchou taktiku", a to z důvodu načtení soupeře, tak i kvůli zvykání si na "jiný led a kameny". Jednoduchá taktika ve spojení s vysokou koncentrací přinášely ovoce již od prvního endu a výhra 14:1 je příjemným vstupem do šampionátu.

Po zápase jsme ještě se Žanetou testovali kameny na dráze, na které budeme hrát 2. zápas v řade, a to s týmem Polska.
Dnes, 8.11., tedy Polsko ve 12 hodin a večer v 19 hodin Itálie.

Sledujte výsledky na:
http://www.curling.fi/en/competitions/leagues/11025/games 

Kateřina Urbanová
Trenér reprezentačního týmu curlingu vozíčkářů

více >>

06.11.2015 - 20:13:00

Mistrovství světa B v curlingu vozíčkářů 2015

Mistrovství světa B proběhne ve dnech 7. - 12. listopadu 2015, dějištěm bude finská Lohja, Kisakallio Sports Institute. Hlavním pořadatelem je Finská curlingová asociace z pověření World Curling Federation. Turnaje se zúčastní týmy z rekordních patnácti zemí: Anglie, České republiky, Dánska, Estonska, Itálie, Izraele, Japonska, Koreji, Litvy, Lotyšska, Norska, Polska, Skotska, Slovinska a Švédska.
Týmy bojují o dvě postupová místa na Mistrovství světa A v curlingu vozíčkářů, které se bude konat v únoru 2016 ve Švýcarsku.

Ve Finsku nás bude reprezentovat výběr ČR, nominovaný Realizačním týmem curlingu, a to ve složení:
Radek Musílek, skip
Martin Tluk, třetí hráč
Štěpán Beneš, druhý hráč
Jana Břinčilová, první hráč
Žaneta Schmuttermeierová, náhradník
Jiří Marša - kouč
Kateřina Urbanová - manažer týmu

Podrobnější informace a průběžné výsledky najdete na adrese:
http://www.worldcurling.org/wwhcc2016 
nebo stránky pořadatele:
http://www.curling.fi/en/competitions/leagues/11025/standings 

více >>

29.10.2015 - 21:09:00

Výsledky 1. a 2. kola Eurovia ligy curlingu vozíčkářů

Ve dnech 24. - 25. října 2015 byl zahájen již VI. ročník ligy curlingu vozíčkářů s mezinárodní účastí, který proběhl v curlingové hale v Praze - Roztylech. Hlavním pořadatelem byl Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha z pověření České federace Spastic Handicap, ve spolupráci s Českým svazem curlingu. 


Výsledky ke stažení zde.
Tisková zpráva ke stažení zde.
Fotografie ke stažení zde.

více >>


Položek celkem 72

Strana: 1234567 ... 12

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám