Partneři

Cyklistika - Aktuality

20.05.2017 - 22:13:00

SP v paracyklistice, Ostende - závody tricyklů

Světový pohár UCI v paracyklistice v belgickém Ostende dnes měl na programu závody s hromadným startem tricyklů.

Pro naše reprezentanty ve třídě T1, Jiřího Hindra a Petra Bergera, nezačal závod vůbec šťastně. Hned 500 metrů po startu se v zatáčce oba srazili a díky pádu zaznamenali již na začátku ztrátu kontaktu s vedoucí trojicí. Závod tak dokončili na čtvrtém (Jiří) a pátém (Petr) místě. Zvítězil stejně jako v časovce švédský tricyklista Nilsson.

více >>

19.05.2017 - 22:02:00

SP v paracyklistice, Ostende - časovky

Tento víkend, 19. - 21. 5. 2017, pokračuje seriál Světového poháru UCI v paracyklistice závody belgickém Ostende, kde barvy našeho svazu hájí stejná trojice závodníků jako v italském Maniagu.

Jako první byly na programu časovky jednotlivců. Ve třídě T1 vybojoval Jiří Hindr čtvrté místo a Petr Berger skončil šestý. Zvítězil švédský závodník Nilsson, dosud suverénní leader této kategorie Quentin Aubague byl třetí.

Ondřej Továrek ve třídě C3 bojoval se silným protivětrem na rovinaté trati vedené podél pobřeží a jeho výkon nakonec nestačil na lepší než osmnácté místo.

Detailní výsledky všech tříd jsou ke stažení na odkazu:

více >>

14.05.2017 - 22:01:00

SP v paracyklistice, Maniago - závody bicyklů

Letošní první SP v Maniagu byl dnes zakončen závody s hromadným startem bicyklů.

Náš svaz dnes ve třídě C3 zastupoval Ondřej Továrek. Pro něj se jednalo o první vystoupení v této disciplíně na mezinárodní úrovni a svůj premiérový závod dokončil na šestnáctém místě. Zopakoval tak své umístění z časovek jednotlivců.

Příští víkend se seriál závodů SP UCI v paracyklistice přesune do belgického Ostende.

více >>

13.05.2017 - 21:33:00

SP v paracyklistice, Maniago - závody tricyklů

V sobotu pokračovali závody SP v Maniagu závody s hromadným startem tricyklů.

Ve třídě T1 jsme měli dvojí zastoupení v Jiřím Hindrovi a Petru Bergerovi. Zkušenější Jiří se od počátku držel v kontaktu s vedoucí dvojicí, kterou tvořil ruský závodník Semočkin a Francouz Abague. I přes několik pokusů o ujetí s nimi Jiří jel až do samotného závěru, kde alespoň kontroloval své třetí místo a získal svůj druhý bronz v tomto SP. Petr dojel do cíle na místě pátém, ovšem jeho více než dvacetiminutová ztráta byla způsobena defektem v posledním kole závodu.

V neděli bude tento SP zakončen závody s hromadným startem tříd C.

více >>

12.05.2017 - 21:22:00

SP v paracyklistice, Maniago - časovky jednotlivců

V pátek byly zahájeny závody Světového poháru v paracyklistice UCI v italském Maniagu, který se koná ve dnech 12. - 14. 5. 2017. Zde se bude příští rok konat mistrovství světa na silnici, závody proto slouží i jako příprava pořadatelů na tuto vrcholnou akci.

Náš svaz zde reprezentuje trojice závodníků: Jiří Hindr ve třídě T1 a nováčci Petr Berger a Ondřej Továrek. Ti museli nejprve projít klasifikací a byli před závody zařazeni do tříd T1 (Petr) a C3 (Ondřej).

Všichni dnes absolvovali časovky jednotlivců. Nejlépe se z našich závod vydařil Jiřímu Hindrovi, který vybojoval velmi dobré třetí místo. Petr Berger ve stejné kategorii skončil pátý. Při své premiérové účasti na závodech SP se Ondřej Továrek umístil šestnáctý.

Zítra Světový pohár UCI pokračuje závody s hromadným startem tříd T.

více >>

06.03.2017 - 11:09:00

MS v dráhové paracyklistice

Ve dnech 3 . - 5. 3. 2017 se v Los Angeles konalo Mistrovství světa v dráhové paracyklistice.

„ Byly to specifické závody především velice krátkou dobou na přípravu, ale na konec z toho mám dobrý pocit. Obstál jsem v individuálním startu a byl jsem silnou oporou team sprintu. Odjíždím domů spokojený. Rád bych poděkoval všem partnerům a lidem, kteří mi pomáhali v přípravě a tím mi umožnili šampionát absolvovat.“