Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Cyklistika - Aktuality

16.05.2019 - 22:00:00

Petr Berger třetí na Světovém poháru UCI v Belgii

 

Letošní seriál závodů Světového poháru UCI v silniční paracyklistice pokračuje tento týden závody v belgickém Ostende.

Hned první den dosáhl svého zatím nejlepšího výsledku v kariéře tricyklista Petr Berger. S náročnou 18-ti kilometrovou tratí, která za silného protivětru vedla kolem mořského pobřeží, se Petr vyrovnal velmi dobře a ve své zdravotní třídě T1 dosáhl třetího nejlepšího času. Po Petra to byla jeho první medaile z velkých závodů a dokázal, že ve své třídě se dokáže výkonnostně poměřovat s nejlepšími závodníky světa. V sobotu čeká tricyklisty závod s hromadným startem a ani zde není Petr bez šance na zisk cenného kovu. Další český závodník v této kategorii, Jiří Hindr, dosáhl na sedmé místo.

I ve třídě T2 jsme měli dvojí zastoupení, Františka Kubínka a Zbyňka Charváta. František vybojoval desáté místo, Zbyněk zajel časovku v osmnáctém nejrychlejším čase.

Poslední se z našich závodníků postavil na start časovek Pavel Děcký. Jeho kategorie H3 zde měla nejpočetnější zastoupení a v nabitém poli čtyřiapadesáti závodníků vybojoval Pavel čtyřicáté třetí místo.

I kategorie handbiků čekají silniční závody v sobotu.

 

více >>

12.05.2019 - 20:41:00

SP UCI Corridonia - silniční závody

 

Světový pohár UCI v paracyklistice byl během soboty a neděle zakončen silničními závody s hromadným startem.

Z naší čtveřice se závod nejlépe vydařil Františkovi Kubínkovi, který ve třídě T2 mezi dvanácti soupeři vybojoval velmi dobré šesté místo. Zbyněk Charvát po technické závadě nedokončil. Ve třídě T1 skončili naši reprezentanti Petr Berger a Jiří Hindr na šestém a sedmém místě. Pavel Děcký mezi handbikery třídy H3 závod nedokončil.

 

více >>

11.05.2019 - 10:16:00

SP UCI Corridonia - časovky jednotlivců

 

Tento víkend byl v italské Corridonii zahájen letošní seriál závodů Světového poháru UCI v silniční paracyklistice.

Naši federaci zde zastupovali tricyklisté Jiří Hindr, Petr Berger, Zdeněk Charvát a František Kubínek a handbiker Pavel Děcký.

V časovce jednotlivců se na nejlépe dařilo v kategorii T1 Petrovi Bergerovi, který mezi deseti konkurenty zajel pátý nejlepší čas. Jiří Hind ve stejné kategorii skončil sedmý. Mezi závodníky třídy T2 jsme měli také dva zástupce, díky klasifikačnímu zařazení nováčka Františka Kubínka. Tomu se z naší dvojice dařilo lépe a při své premiéře vybojoval osmé místo, Zbyněk Charvát byl jedenáctý.

Pavel Děcký absolvoval mezi handbikery třídy H3 svůj první start na silničních závodech UCI po dlouholeté pauze a náročnou trať dokončil na čtyřicátém místě.

V Corridonii čekají ještě naše závodníky silniční závody a poté přesun do belgického Ostende, kde závody Světového poháru UCI pokračují příští týden.

 

více >>

14.03.2019 - 12:49:00

Dráhové MS Apeldoorn

 

V těchto dnech se koná v nizozemském Apeldoornu dráhové mistrovství světa UCI.

Českou federaci Spastic Handicap na něm reprezentují 2 cyklisté kategorie C4: Jiří Bouška (SC JÚ Praha) a Josef Kaňkovský (SK Kociánka Brno). Josef již v Apeldoornu úspěšně absolvoval zdravotní klasifikaci a byl potvrzen do třídy C4.

Po úterních a středečních trénincích čeká naše sportovce následující program:

1 km s pevným startem – čtvrtek odpoledne

200 m s letmým startem – pátek večer

Stíhací závod na 4 km – sobota dopoledne

Scratch – neděle odpoledne

Oficiální stránky pořadatele jsou zde

 

více >>

13.01.2019 - 17:19:00

EP Manchester - team sprint

Dráhové závody v Manchesteru v neděli pokračovali disciplínou team sprint.

Ten náš jel ve složení Matěj Benda na prvním úseku, Jiří Bouška na druhém a Josef Kaňkovský na posledním. Jejich výkon jim nakonec zajistil sedmý nejlepší čas. O vítězi se rozhodovalo ve finálovém boji mezi dvěma týmy domácích Britů. Třetí příčku obsadil tým ze Španělska.

více >>

12.01.2019 - 23:03:00

Dráhová paracyklistika v Manchesteru

 

Náš paracyklistický tým absolvoval první část závodů Manchester Track Para-Cycling International.

V disciplíně 1 kilometr s pevným startem dosáhl nejlepšího výsledku z našich Jiří Bouška, který mezi závodníky kategorie C4 dosáhl 4. nejlepšího času. Josef Kaňkovský dokončil v téže kategorii závod s 6. nejlepším časem. Matěj Benda skončil mezi závodníky třídy C2 na 12. místě.

Dnešní den trávili naši závodníci tréninkovou přípravou na zítřejší team sprint.

 

více >>


Položek celkem 116

Strana: 1234 ... 20

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám