Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Cyklistika - Aktuality

13.01.2019 - 17:19:00

EP Manchester - team sprint

Dráhové závody v Manchesteru v neděli pokračovali disciplínou team sprint.

Ten náš jel ve složení Matěj Benda na prvním úseku, Jiří Bouška na druhém a Josef Kaňkovský na posledním. Jejich výkon jim nakonec zajistil sedmý nejlepší čas. O vítězi se rozhodovalo ve finálovém boji mezi dvěma týmy domácích Britů. Třetí příčku obsadil tým ze Španělska.

více >>

12.01.2019 - 23:03:00

Dráhová paracyklistika v Manchesteru

 

Náš paracyklistický tým absolvoval první část závodů Manchester Track Para-Cycling International.

V disciplíně 1 kilometr s pevným startem dosáhl nejlepšího výsledku z našich Jiří Bouška, který mezi závodníky kategorie C4 dosáhl 4. nejlepšího času. Josef Kaňkovský dokončil v téže kategorii závod s 6. nejlepším časem. Matěj Benda skončil mezi závodníky třídy C2 na 12. místě.

Dnešní den trávili naši závodníci tréninkovou přípravou na zítřejší team sprint.

 

více >>

11.01.2019 - 17:09:00

EP v dráhové paracyklistice v Manchesteru

Tento víkend se koná v Manchesteru závod Evropského poháru UCI v dráhové paracyklistice. Tento závod bude příležitostí k ladění formy před nadcházejícím mistrovství světa na dráze a zároveň i možností zisku bodů do kvalifikace na paralympijské hry.

Dnes dopoledne probíhaly tréninky, fotky z nichž si můžete prohlédnout v příloze. Večer se závodníci postaví na start 1 km s pevným startem. Naše barvy bude hájit trojice Matěj Benda (C2), Jiří Bouška (C4) a Josef Kaňkovský (C4) pod vedením trenérské dvojice Luboš Jirka a Zdeněk Mlynář. Kromě pátečního kilometru je čeká ještě všechny v neděli dopoledne team sprint, vystoupení našich závodníků zakončí pak v neděli večer Josef Kaňkovský v disciplíně scratch.

více >>

04.08.2018 - 12:04:00

Časovky jednotlivců na MS UCI

 

Během včerejšího dne absolvovali všichni naši závodníci své první vystoupení na mistrovství světa v silniční paracyklistice.

Jako první se na start časovky jednotlivců postavil Matěj Benda ve třídě C2, následovaný dvojicí našich tricyklistů ve třídě T1. Matěj na 13,6 km dlouhé trati dosáhl 25. nejlepšího výsledku. Jiří Hindr i Karolína Doležalová dosáhli shodně na 5. místo.

V odpoledních hodinách vyrazili na dvojnásobnou trať i závodní tříd C4 a C5. Nejlepšího času dosáhl Tomáš Kajnar, který ve třídě C5 vybojoval 16. místo. Ve třídě C4 skončil Jiří Bouška 22. a Josef Kaňkovský dokončil při své premiéře časovku na 24. místě.

V sobotu budou na programu silniční závody s hromadným startem tricyklistů a v neděli dopoledne zakončí vystoupení našich závodníků silniční závody tříd MC1-5.

 

 

více >>

01.08.2018 - 22:05:00

Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice

 

Ve dnech 2. – 5. srpna se v italském Maniagu uskuteční Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice. Body získané na tomto MS se již budou počítat do kvalifikace na Letní paralympijské hry 2020, naše reprezentanty tak čeká první velké vykročení na cestě směrem k Tokiu.

Českou federaci Spastic Handicap zde budou zastupovat závodníci ve třídách T a C.

Mezi tricyklisty poměří své síly se světovou elitou Jiří Hindr a Kateřina Doležalová, oba ve třídě T1.

Mezi bicyklisty to bude trojice již zkušených borců Jiří Bouška, Tomáš Kajnar a Matěj Benda, doplněná o nováčka týmu Josefa Kaňkovského. Josef závodil v minulosti mezi zdravými cyklisty, ale po dlouhodobé vážné nemoci rozšířil řady handicapovaných cyklistů. V Maniagu absolvoval poprvé mezinárodní klasifikaci a byl zařazen do třídy C4. V této kategorii spojí síly s reprezentačním kolegou Jiřím Bouškou, který se v poslední době chce soustředit hlavně na dráhovou cyklistiku, ale ani na silniční disciplíny nezanevřel.

 

Všichni naši reprezentanti se postaví v pátek na start časovek. Silniční závod pojedou tricyklisté v sobotu a závodníci tříd C v neděli dopoledne.

Výsledky a startovní listiny jsou k nalezení na zde.

 

 

více >>

05.05.2018 - 22:05:00

Světový pohár UCI - silniční závod, Ostend

Světový pohár UCI v paracyklistice měl v sobotu na programu závody s hromadným startem. Naši tricyklisté ve třídě T1 dnes nenavázali na úspěšné vystoupení ze čtvrtečních časovek.

Jiří Hindr na medaili nedosáhl a obsadil páté místo. Bohužel ho defekt v prvním kole stál ztrátu kontatku s vedoucí čtveřicí a tuto ztrátu již nedokázal dohnat.
Petr Berger ve stejné třídě zopakoval své umístění z časovky a obsadil sedmé místo. Vítězem závodu se v závěrečném spurtu stal švédský závodník Rickard Nilsson.

více >>


Položek celkem 118

Strana: 12345 ... 20

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám