Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Cyklistika - Aktuality

11.01.2019 - 17:09:00

EP v dráhové paracyklistice v Manchesteru

Tento víkend se koná v Manchesteru závod Evropského poháru UCI v dráhové paracyklistice. Tento závod bude příležitostí k ladění formy před nadcházejícím mistrovství světa na dráze a zároveň i možností zisku bodů do kvalifikace na paralympijské hry.

Dnes dopoledne probíhaly tréninky, fotky z nichž si můžete prohlédnout v příloze. Večer se závodníci postaví na start 1 km s pevným startem. Naše barvy bude hájit trojice Matěj Benda (C2), Jiří Bouška (C4) a Josef Kaňkovský (C4) pod vedením trenérské dvojice Luboš Jirka a Zdeněk Mlynář. Kromě pátečního kilometru je čeká ještě všechny v neděli dopoledne team sprint, vystoupení našich závodníků zakončí pak v neděli večer Josef Kaňkovský v disciplíně scratch.

více >>

04.08.2018 - 12:04:00

Časovky jednotlivců na MS UCI

 

Během včerejšího dne absolvovali všichni naši závodníci své první vystoupení na mistrovství světa v silniční paracyklistice.

Jako první se na start časovky jednotlivců postavil Matěj Benda ve třídě C2, následovaný dvojicí našich tricyklistů ve třídě T1. Matěj na 13,6 km dlouhé trati dosáhl 25. nejlepšího výsledku. Jiří Hindr i Karolína Doležalová dosáhli shodně na 5. místo.

V odpoledních hodinách vyrazili na dvojnásobnou trať i závodní tříd C4 a C5. Nejlepšího času dosáhl Tomáš Kajnar, který ve třídě C5 vybojoval 16. místo. Ve třídě C4 skončil Jiří Bouška 22. a Josef Kaňkovský dokončil při své premiéře časovku na 24. místě.

V sobotu budou na programu silniční závody s hromadným startem tricyklistů a v neděli dopoledne zakončí vystoupení našich závodníků silniční závody tříd MC1-5.

 

 

více >>

01.08.2018 - 22:05:00

Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice

 

Ve dnech 2. – 5. srpna se v italském Maniagu uskuteční Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice. Body získané na tomto MS se již budou počítat do kvalifikace na Letní paralympijské hry 2020, naše reprezentanty tak čeká první velké vykročení na cestě směrem k Tokiu.

Českou federaci Spastic Handicap zde budou zastupovat závodníci ve třídách T a C.

Mezi tricyklisty poměří své síly se světovou elitou Jiří Hindr a Kateřina Doležalová, oba ve třídě T1.

Mezi bicyklisty to bude trojice již zkušených borců Jiří Bouška, Tomáš Kajnar a Matěj Benda, doplněná o nováčka týmu Josefa Kaňkovského. Josef závodil v minulosti mezi zdravými cyklisty, ale po dlouhodobé vážné nemoci rozšířil řady handicapovaných cyklistů. V Maniagu absolvoval poprvé mezinárodní klasifikaci a byl zařazen do třídy C4. V této kategorii spojí síly s reprezentačním kolegou Jiřím Bouškou, který se v poslední době chce soustředit hlavně na dráhovou cyklistiku, ale ani na silniční disciplíny nezanevřel.

 

Všichni naši reprezentanti se postaví v pátek na start časovek. Silniční závod pojedou tricyklisté v sobotu a závodníci tříd C v neděli dopoledne.

Výsledky a startovní listiny jsou k nalezení na zde.

 

 

více >>

05.05.2018 - 22:05:00

Světový pohár UCI - silniční závod, Ostend

Světový pohár UCI v paracyklistice měl v sobotu na programu závody s hromadným startem. Naši tricyklisté ve třídě T1 dnes nenavázali na úspěšné vystoupení ze čtvrtečních časovek.

Jiří Hindr na medaili nedosáhl a obsadil páté místo. Bohužel ho defekt v prvním kole stál ztrátu kontatku s vedoucí čtveřicí a tuto ztrátu již nedokázal dohnat.
Petr Berger ve stejné třídě zopakoval své umístění z časovky a obsadil sedmé místo. Vítězem závodu se v závěrečném spurtu stal švédský závodník Rickard Nilsson.

více >>

03.05.2018 - 22:45:00

Světový pohár UCI v paracyklistice, Ostend - Hindr ZLATÝ

V belgickém Ostendu byl dnes zahájen další ročník Světového poháru v paracyklistice UCI a hned první den přinesl našim barvám výrazný úspěch.

Jako první se na start časovky jednotlivců postavili závodníci na tricyklech, včetně dvou Čechů, Jiřího Hindra a Petra Bergera. Jiří, zkušenější z naší dvojice, je několikanásobný medailista z MS a účastník posledních paralympijských her v Riu a hned ve svém prvním letošním startu prokázal, že s ním soupeři musí počítat v boji o nejcennější kovy.

Na 16 kilometrů dlouhé trati podél pobřeží Jiří nenašel přemožitele a vybojoval zlatou medaili. „Trať byla velice náročná, navzdory povětrnostním podmínkám Jirka bojoval do posledního kilometru. Jsem rád, že dnes prodal svou práci v přípravném období, jeho výkonnost jde nahoru." zhodnotil Jiřího výkon jeho trenér Luboš Jirka, sám bývalý úspěšný paracyklista, který se po ukončení vlastní kariéry soustředí na předávání zkušeností dalším závodníkům. „Dneska mi vyšel start, s tím mívám občas problémy, taky jsem se dobře popral s techničtější pasáží. Jinak trať byla fyzicky náročná, což mi vyhovuje." doplnil trenérova slova sám závodník.

Jiřího čeká v Ostendu ještě v sobotu silniční závod s hromadným startem, do kterého nastoupí i s kolegou Petrem, který dnes dojel na sedmém místě.

Oficiální výsledky jsou zveřejňovány na stránkách UCI na odkazu: 
http://62.50.72.82/uciroot/cdmpar/2018/Programme.aspx?id=55533&language=eng&event=Ostend
stránky pořadatele jsou na: http://www.isomundo.com/en/#

více >>

20.05.2017 - 22:13:00

SP v paracyklistice, Ostende - závody tricyklů

Světový pohár UCI v paracyklistice v belgickém Ostende dnes měl na programu závody s hromadným startem tricyklů.

Pro naše reprezentanty ve třídě T1, Jiřího Hindra a Petra Bergera, nezačal závod vůbec šťastně. Hned 500 metrů po startu se v zatáčce oba srazili a díky pádu zaznamenali již na začátku ztrátu kontaktu s vedoucí trojicí. Závod tak dokončili na čtvrtém (Jiří) a pátém (Petr) místě. Zvítězil stejně jako v časovce švédský tricyklista Nilsson.

více >>


Položek celkem 116

Strana: 12345 ... 20

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám