Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality

22.03.2019 - 19:58:00

Nominace a příprava na BISFed SP Montreal BOCCIA


Již příští měsíc se koná v Kanadě v Montrealu BISFed BOCCIA Světový pohár. Na kvalifikační kritéria úspěšně dosáhli 2 z našich reprezentantů Kateřina Cuřínová a Adam Peška. Oba 2 obdrželi již i nominační listy a a informační a herní přípravy. Reprezentantům budou na kurtu v Kanadě asistovat Samuel Waage a Ivana Pešková. Tým doplní Josef Peška jako osobní asistent Adama Pešky a vedení týmu se zhostí vedoucí RTB Michaela Řiháčková. Reprezentace ČR odlétá do Kanady 27.4.2019. Uvedené dokumenty jsou k nahlédnutí v příloze tohoto příspěvku.

více >>

22.03.2019 - 13:01:00

Koncepce paralympijského sportu BOCCIA_v2


V příloze této zprávy najdete koncepci paralympijského sportu boccia - verzi 2. Systematický rozvoj sportu boccia je základním záměrem koordinovaného procesu řízeného realizačním týmem sportu boccia působícího v národní členské organizaci Mezinárodní federace sportu boccia BISFed - České federaci Spastic Handicap.

Cesta hráče, trenéra, rozhodčího, klasifikátora a soutěžní řád - tyto témy jsou nastaveny v koncepci sportu boccia.

Zpracovala Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

21.03.2019 - 07:35:00

BISFed klasifikační pravidla_v4 BOCCIA


Mezinárodní federace sportu boccia BISFed vydala 4. edici klasifikačních pravidel. - viz příloha.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

19.03.2019 - 23:02:00

Výsledky 1.kola NS Velké Meziříčí BOCCIA


V příloze tohoto příspěvku najdete výsledky otevřeného republikového turnaje v boccie 1.kola NS Velké Meziříčí 2019 a také aktualizaci dokumentu výpočtových metod o nasazování a určení pořadí v turnajích a celkovém rankingu 2019. Aktualizace se týká bodu 3 a 4.

Gratulujeme všem medailistům a věříme, že jste si víkend pěkně užili.

Michaela Řiháčková

více >>

19.03.2019 - 06:37:00

Metody odhodu a vypuštění míče BOCCIA


Mezinárodní federace sportu boccia BISFed zveřejnila video, které znázorňuje metody, kterými může být míč doručen do hracího pole, tedy typy odhodu či odkopu v házecích klasifikačních třídách a způsoby vypuštění míče z rampy u klasifikační třídy BC3.

Na video můžete přejít kliknutím na tento příspěvek.

Zpracovala: Michaela Řiháčková

více >>

16.03.2019 - 16:48:00

Dráhové MS Apeldoorn

 

Náš paracyklistický tým absolvoval první závody na Mistrovství světa UCI 2019 v dráhové paracyklistice v Apeldoornu.

První disciplínou, ke které naši dva reprezentanti ve třídě C4 nastoupili, byl 1 kilometr s pevným startem. Lepšího času z naší dvojice dosáhl Josef Kaňkovský a obsadil 13. místo. Jiří Bouška skončil na pozici o dvě příčky níže. Tradičním vítězem kilometru byl britský světový rekordman Jody Cundy.

Další startem našich závodníků bylo 200 metrů s letmým startem, na programu MS nová disciplína, která je započítávána do celkového bodového hodnocení omnia, které bylo letos poprvé zařazeno na MS handicapovaných. V této disciplíně se z našich závodníků lépe umístil pro změnu Jiří Bouška, který dosáhl 9. nejrychlejšího času. Josef Kaňkovský skončil desátý.

V průběžném hodnocení omnia tak po dvou disciplínách patřila Josefovi osmá příčka a Jiřímu desátá.

 

Do omnia se započítávají ještě zbývající dvě disciplíny, stíhací závod a scratch, které jsou na programu MS v sobotu a v neděli.

 

více >>


Položek celkem 792

Strana: 1234 ... 132

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám