Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Kalendář akcí SH pro rok 2019. Aktualizacce k 21.5.2019

více >>

16.05.2019 - 22:00:00

Petr Berger třetí na Světovém poháru UCI v Belgii

Letošní seriál závodů Světového poháru UCI v silniční paracyklistice pokračuje tento týden závody v belgickém Ostende.

Hned první den dosáhl svého zatím nejlepšího výsledku v kariéře tricyklista Petr Berger. S náročnou 18-ti kilometrovou tratí, která za silného protivětru vedla kolem mořského pobřeží, se Petr vyrovnal velmi dobře a ve své zdravotní třídě T1 dosáhl třetího nejlepšího času. Po Petra to byla jeho první medaile z velkých závodů a dokázal, že ve své třídě se dokáže výkonnostně poměřovat s nejlepšími závodníky světa. V sobotu čeká tricyklisty závod s hromadným startem a ani zde není Petr bez šance na zisk cenného kovu. Další český závodník v této kategorii, Jiří Hindr, dosáhl na sedmé místo.

I ve třídě T2 jsme měli dvojí zastoupení, Františka Kubínka a Zbyňka Charváta. František vybojoval desáté místo, Zbyněk zajel časovku v osmnáctém nejrychlejším čase.

Poslední se z našich závodníků postavil na start časovek Pavel Děcký. Jeho kategorie H3 zde měla nejpočetnější zastoupení a v nabitém poli čtyřiapadesáti závodníků vybojoval Pavel čtyřicáté třetí místo.

I kategorie handbiků čekají silniční závody v sobotu.

více >>

12.05.2019 - 20:41:00

SP UCI Corridonia - silniční závody

Světový pohár UCI v paracyklistice byl během soboty a neděle zakončen silničními závody s hromadným startem.

Z naší čtveřice se závod nejlépe vydařil Františkovi Kubínkovi, který ve třídě T2 mezi dvanácti soupeři vybojoval velmi dobré šesté místo. Zbyněk Charvát po technické závadě nedokončil. Ve třídě T1 skončili naši reprezentanti Petr Berger a Jiří Hindr na šestém a sedmém místě. Pavel Děcký mezi handbikery třídy H3 závod nedokončil.

více >>

11.05.2019 - 10:16:00

SP UCI Corridonia - časovky jednotlivců

Tento víkend byl v italské Corridonii zahájen letošní seriál závodů Světového poháru UCI v silniční paracyklistice.

Naši federaci zde zastupovali tricyklisté Jiří Hindr, Petr Berger, Zdeněk Charvát a František Kubínek a handbiker Pavel Děcký.

V časovce jednotlivců se na nejlépe dařilo v kategorii T1 Petrovi Bergerovi, který mezi deseti konkurenty zajel pátý nejlepší čas. Jiří Hind ve stejné kategorii skončil sedmý. Mezi závodníky třídy T2 jsme měli také dva zástupce, díky klasifikačnímu zařazení nováčka Františka Kubínka. Tomu se z naší dvojice dařilo lépe a při své premiéře vybojoval osmé místo, Zbyněk Charvát byl jedenáctý.

Pavel Děcký absolvoval mezi handbikery třídy H3 svůj první start na silničních závodech UCI po dlouholeté pauze a náročnou trať dokončil na čtyřicátém místě.

V Corridonii čekají ještě naše závodníky silniční závody a poté přesun do belgického Ostende, kde závody Světového poháru UCI pokračují příští týden.

více >>

08.05.2019 - 10:17:00

Adam a Iva Peškovi - 4. místo ve Světovém žebříčku BOCCIA

Po vitězství na Světovém poháru BISFed 2019 Montreal Boccia World Open obsadili Adam a Iva Peškovi 4. místo v BISfed Světovém žebříčku. Usadili se tak mezi Danielem Michelem z Austrálie a Jeongem Howonem z Jižní Koreje - Paralympijským šampionem z Ria 2016.

více >>

04.05.2019 - 04:02:00

ZLATO na BISFed Světovém poháru Montreal BOCCIA

Ve dnech 28.4. až 5.5.2019 se uskutečnil v kanadském Montrealu BISFed Světový pohár. Adam a Iva Peškovi na něm vybojovali ZLATOU MEDAILI.