koordinátorka tréninkové přípravy RTB SH

více >>

05.05.2018 - 22:05:00

Světový pohár UCI - silniční závod, Ostend

Světový pohár UCI v paracyklistice měl v sobotu na programu závody s hromadným startem. Naši tricyklisté ve třídě T1 dnes nenavázali na úspěšné vystoupení ze čtvrtečních časovek.

Jiří Hindr na medaili nedosáhl a obsadil páté místo. Bohužel ho defekt v prvním kole stál ztrátu kontatku s vedoucí čtveřicí a tuto ztrátu již nedokázal dohnat.
Petr Berger ve stejné třídě zopakoval své umístění z časovky a obsadil sedmé místo. Vítězem závodu se v závěrečném spurtu stal švédský závodník Rickard Nilsson.

více >>

04.05.2018 - 20:04:00

Školení nových rozhodčích boccii

SK Kociánka Brno, z. s. z pověření České federace Spastic Handicap, z. s. pořádá Školení nových rozhodčích do paralympijského sportu boccia.
Akce proběhne ve Sportovním areálu Purkyňova v Brně ve středu 30. 5. 2018 od 15:00 do 18:00 hodin.

Další informace naleznete v příloze.

více >>

03.05.2018 - 22:45:00

Světový pohár UCI v paracyklistice, Ostend - Hindr ZLATÝ

V belgickém Ostendu byl dnes zahájen další ročník Světového poháru v paracyklistice UCI a hned první den přinesl našim barvám výrazný úspěch.

Jako první se na start časovky jednotlivců postavili závodníci na tricyklech, včetně dvou Čechů, Jiřího Hindra a Petra Bergera. Jiří, zkušenější z naší dvojice, je několikanásobný medailista z MS a účastník posledních paralympijských her v Riu a hned ve svém prvním letošním startu prokázal, že s ním soupeři musí počítat v boji o nejcennější kovy.

Na 16 kilometrů dlouhé trati podél pobřeží Jiří nenašel přemožitele a vybojoval zlatou medaili. „Trať byla velice náročná, navzdory povětrnostním podmínkám Jirka bojoval do posledního kilometru. Jsem rád, že dnes prodal svou práci v přípravném období, jeho výkonnost jde nahoru." zhodnotil Jiřího výkon jeho trenér Luboš Jirka, sám bývalý úspěšný paracyklista, který se po ukončení vlastní kariéry soustředí na předávání zkušeností dalším závodníkům. „Dneska mi vyšel start, s tím mívám občas problémy, taky jsem se dobře popral s techničtější pasáží. Jinak trať byla fyzicky náročná, což mi vyhovuje." doplnil trenérova slova sám závodník.

Jiřího čeká v Ostendu ještě v sobotu silniční závod s hromadným startem, do kterého nastoupí i s kolegou Petrem, který dnes dojel na sedmém místě.