Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality

13.11.2016 - 10:06:00

Atletická ročenka 2016

Atletická ročenka 2016

Obsah:
Realizační tým atletiky
Reprezentační atletický tým
Mistrovské soutěže jednotlivců
Atletická liga 2016 - MČR smíšených družstev 
Zkratky klubů
Seznam závodů 2016
Žebříčky výkonů 2016
Držitelé světových rekordů k 2. 11. 2016
Rekordy České republiky spastiků k 2. 11. 2016
Rekordy ČR nespastických tříd k 2. 11. 2016

více >>

12.11.2016 - 09:57:00

ZPRAVODAJ Atletické ligy - 5/16

ZPRAVODAJ Atletické ligy - MČR smíšených družstev 5/16. 

Vydává Realizační tým atletiky Spastic Handicap, 11. listopadu 2016. 

Přiloženy jsou i zařazené výkony.

více >>

08.11.2016 - 15:29:00

Reprezentace cyklistiky a projekt FTVS UK

Dne 7. 11. 2016 se zúčastnili 2 zástupci našeho reprezentačního cyklistického týmu výzkumného projektu FTVS UK, zaměřeného na sport handicapovaných. V rámci tohoto programu bylo sportovcům provedeno komplexní vyšetření, které jim dalo řadu cenných informací do sezóny 2017.

Tohoto projektu se zúčastnili: Zbyněk Charvát, Petr Berger a reprezentační trenér cyklistiky SH Luboš Jirka.

více >>

08.11.2016 - 11:19:00

MS B v curlingu vozíčkářů - report č. 3

Do utkání proti Japonsku jsme šli z pozice týmu se 3 prohrami, zatímco tým Japonska měl bilanci 3 výher. Bylo nutné se vzchopit a najít v sobě to nejlepší, co umíme. S menšími zaváháními ve 4. a posledním endu se to povedlo. Tato velmi důležitá výhra znamenala velký oddych a uvolnění do dalších bojů.

Večer nás čekalo Dánsko. Tým, který si dopoledne smlsl na, do té doby, neporažených Polácích, a tak měl podobnou pozici. Vyjma parádního Radkova promotion take out(u) ve druhém endu, který znamenal 4 body pro nás, jsme zápas vedli v první půlce mírně nervózně a přišlo pár nepřesných hodů. Proto jsme byli rádi za chybky i na straně soupeře. V druhé půlce už jsme suverénně tahali za delší konec a dovedli utkání do vítězného skóre 9:3. V dalším zápase nas čeká tým Lotyšska. Před ním ale ještě důležitá relaxace a nabytí sil! Bude znovu potřeba zabrat naplno! Je to silný soupeř.

Kateřina Urbanová
trenérka curlingové reprezentace

Podrobnější informace a průběžné výsledky najdete na adrese:
http://www.worldcurling.org/world-wheelchair-b-curling-championship-2016 
nebo stránky pořadatele:
https://www.curling.fi/en/competitions/leagues/12102 
živé přenosy můžete sledovat na:
https://www.youtube.com/c/CurlingFinlandOfficial 

více >>

06.11.2016 - 20:25:00

MS B v curlingu vozíčkářů - report č. 2

První hrací den nám nevyšel podle našich představ. Celý den jsme se prali s rychlostí. Do utkání proti Estonsku jsme vkročili tak, jak jsme se dohodli, a to opatrně. Přeci jen je to soupeř, kterého jsme neměli načteného. První půlka zápasu byla vyrovnaná a bylo vidět, že se oba týmy tzv. oťukávají. V druhé půlce zápasu bohužel z naší strany přišla taktická chyba, která nás stála vítězství. Zamrzelo, ale úkolem bylo znovu se co nejrychleji zkoncentrovat na večerní zápas s Polskem.

Ten byl naneštěstí celý o menší hodové úspěšnosti na naší straně a ač přišel moc hezký moment před pauzou, kdy Radek na těsno vyrazil zcela zakrytý kámen a na skóre jsme si připsali důležité 2 body, hned další end nám to tým Polska vrátil a čtyřmi body uskočil na již nedosažitelný náskok.

Bilance po prvním dnu tedy 0:2 a byl čas zabrat! Třetí utkání nás čekalo tabulkově silné Finsko a to byla výzva pro obrat. Bojovali jsme a herní úspěšnost se zvedla, avšak na přesnější Finy to nestačilo. Stejně tak jako venku, tak i v případě našich postupových ambicí už pořádně přituhuje. Věřím, že se o to ještě pořádně popereme.

Kateřina Urbanová
trenérka curlingové reprezentace

více >>

05.11.2016 - 16:20:00

MS B v curlingu vozíčkářů - report č. 1

Úplný začátek MS naší výpravu zastihla velmi smutná zpráva o úmrtí, nebojím se říct, největšího fandy curlingu, bývalého hráče reprezentace, Radka Pokorného. Nemůžeme tomu uvěřit a večer je o vzpomínkách na něj. Všichni z nás jsme Radka znali na ledě i mimo něj, jako spoluhráče i jako protihráče, jako sportovce "srdcaře"! Radku, odpočívej v pokoji, v našich vzpomínkách tu budeš dál. Rodině a přátelům, hodně síly k překonání toho jediného, co nemůžeme nikdy změnit. Přijměte naší upřímnou soustrast.

První den v Lohja jsme se probudili do mrazivého počasí, ale paprsky odražející se od lehké sněhové pokrývky nám zimu vymlouvaly. Na programu dne byl oficiální team meeting a tréninky na všech drahách. Cílem těchto tréninků je vyzkoušet odlišnosti kamenů, točivost drah, jednoduše celkově se aklimatizovat. Na drahách, na kterých nás čekají první dva zápasy jsme prozkoušeli červené sady kamenů, se kterými budeme hrát první 2 utkání proti Estonsku a Polsku. V žádné z těchto sad nebyl kámen, který by se choval nějak odlišně. Dobrá zpráva. Těšíme se na první utkání. Vždyť pro ty boje na ledě jsme tu!!!

Kateřina Urbanová
trenérka curlingové reprezentace

více >>


Položek celkem 593

Strana: 1234 ... 99

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám