Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

V příloze naleznete aktualizované České atletické rekordy spastiků žen a mužů k 26. 7. 2016.

Sestavil Václav Janouch.

více >>

17.07.2016 - 23:54:00

SP UCI Bilbao - závod C

Poslední cyklus závodů Světového poháru UCI v paracyklistice v této sezóně byl zakončen v neděli silničními závody tříd C, které se konaly ve městě Mungia.

Nás reprezentoval Libor Zajíc ve třídě C5. Libor si po většinu závodu držel pozici v hlavním peletonu, v závěru však ztratil a dorazil na dvanáctém místě s téměř šestiminutovým odstupem za vítězným Nizozemcem Abrahamem Gebru. V celkovém pořadí SP se Libor díky dvěma bodovaným místům umístil na čtrnáctém místě.

Naši tricyklisté v celkovém pořadí SP získali následující pozice: Jiří Hindr v třídě T1 byl čtvrtý, David Vondráček ve třídě T2 sedmý a Zbyněk Charvét v téže třídě patnáctý. Nutno ovšem vzít v úvahu, že naši reprezentanti se zúčastnili pouze 2 ze 3 závodů SP a nezúčastnili se závodu v Jižní Africe, který byl jako jediný mimoevropský SP hodnocen dvojnásobným počtem bodů.

Webové stránky pořadatele:

V příloze naleznete výsledky a fotografie.

více >>

16.07.2016 - 22:00:00

SP UCI Bilbao - závod T

V sobotu pokračovaly závody Světového poháru UCI v paracyklistice závody s hromadným startem tříd H a T, které se konaly v městečku Elarrio. Naše trojice tricyklistů se ani tentokrát neztratila a byla vidět na příčkách nejvyšších.

Ve třídě T2 David Vondráček obhájil stříbrnou medaili z včerejších časovek a našel přemožitele pouze v jihoafrickém reprezentantovi Goldym Fuchsovi. Zbyněk Charvát v téže kategorii zajel devátý nejlepší čas.

Mezi závodníky třídy T1 vybojoval dnes Jiří Hindr bronzovou medaili a zlepšil se oproti včerejšku o jednu příčku. Vítězem byl opět v této třídě letos neporažený Francouz Quentin Aubague.

Zítra závody SP zakončí závody s hromadným startem tříd C.

více >>

15.07.2016 - 23:40:00

SP UCI Bilbao - časovka

Ve dnech 15. - 17. 7. 2016 se konají závody seriálu Světového poháru UCI v paracyklistice ve Španělsku.

Dnes byly na pořadu dne časovky jednotlivců, které se konaly ve městě Vitoria-Gasteiz. Náš svaz reprezentovali čtyři závodníci ve třech kategorii.

Ve třídě T1 Jiří Hindr vybojoval čtvrté místo mezi osmičlenným startovním polem, nejsilnějším, které se v této kategorii kdy sešlo. Ve třídě T2 byl nejlepší z našich David Vondráček, který po svém zatím nejlepším letošním výkonu získal stříbrnou medaili. Úspěch našich ještě podtrhl šestým místem Zbyněk Charvát.

Večer se jako poslední z našich postavil na start časovky Libor Zajíc ve třídě C5. Libor na rozdíl od předchozího vystoupení v Belgii odstartoval bez technických problémů a výsledkem bylo velmi dobré páté místo, jeho zatím nejlepší výsledek na paracyklistických závodech.

Zítra SP pokračuje závody s hromadným startem tříd T a H.