Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality

18.01.2019 - 21:49:00

Reprezentace a tým “talentovaní sportovci” 2019


Dne 14.11.2018 byl sportovcům a TJ/SK SH rozeslán dokument s nominacemi hráčů do reprezentačního týmu a do týmu "talentovaní sportovci" pro rok 2019. V tomto dokumentu byli nominováni všichni nejlepší sportovci České republiky. Tito hráči, kteří obsadili přední příčky Národní soutěže dostali tak příležitost být součástí reprezentačního týmu či týmu "talentovaní sportovci" a soutěžit tak za Českou republiku na BISFed mezinárodních turnajích 2019. Vyjádření, zda sportovci nominaci přijímají, měli zaslat do 14.12.2018.

Po posledním kole Národní soutěže v prosinci 2018 byli do nominace doplněni hráči do týmu "talentovaní sportovci", a to na základě vybojované přední pozice v Národní soutěži, v souladu s koncepcí paralympijského sportu boccia.

Nominace reprezentantů a hráčů do týmu "talentovaní sportovci" 2019 obdrželi :

BC1

Kateřina CUŘÍNOVÁ
Simona BLAŽKOVÁ
Roman SAJDÁK

BC2:

František PETRÁK
Martin BÍLEK
Pavlína TŘÍSKOVÁ,
Jiřina KREIBICHOVÁ
Michal WUNSCH
Josef ŽABKA

BC3:

Adam PEŠKA
Marcela ČERMÁKOVÁ
Kamil VAŠÍČEK
Jiří SVOJANOVSKÝ
Marek DRAHONSKÝ

BC4:

Radek PROCHÁZKA
Jan BAJTEK
Marek ŠMÍD
Michal PROS
Jakub ŠEVČÍK
Patrik KREIDL

Se vstupem do reprezentace či do týmu "talentovaní sportovci" souhlasila Kateřina Cuřínová, Adam Peška, Marcela Čermáková, Marek Drahonský, Radek Procházka, Jakub Ševčík. Zájem projevili také Roman Sajdák a Patrik Kreidl.
Nominaci do týmu "talentovaní sportovci" odmítli sportovci Simona Blažková, Martin Bílek, Jiřina Kreibichová, Michal Wunsch, Josef Žabka a Jan Bajtek.
František Petrák, Kamil Vašíček, Jiří Svojanovský, Michal Pros a Marek Šmíd na nominace nereagovali.

Sportovci, kteří své nominace potvrdili byli navrženi na BISFed mezinárodní turnaje v roce 2019 a obdrželi reprezentační smlouvy.

V nominačním dokumentu byly popsány také podmínky finančních dotací z programu "REPREZENTACE 2019" a systém pro financování hráčů v týmu "talentovaní sportovci". Spolu s dokumentem byla představena i koncepce paralympijského sportu boccia.

Nominační dokumenty i koncepci paralympijského sportu boccia nalejdete v příloze této zprávy.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

17.01.2019 - 20:28:00

Otevřený trénink nových hráčů a setkání nových rozhodčích v Brně - BOCCIA


Dne 8. 1. 2019 proběhl v prostorách tělocvičny SK Kociánka Brno otevřený trénink hráčů a rozhodčích boccii. Trénink proběhl pod vedením Michaely Říháčkové - vedoucí Realizačního Týmu boccii. Tento otevřený trénink byl určen jak pro nové hráče, tak i nové rozhodčí, kteří si tak měli možnost vyzkoušet pravidla boccii v praxi. Hráčů i rozhodčích bylo hodně a byl na nich vidět velký zájem o tento sport, což nás velmi těší!

více >>

13.01.2019 - 17:19:00

EP Manchester - team sprint

Dráhové závody v Manchesteru v neděli pokračovali disciplínou team sprint.

Ten náš jel ve složení Matěj Benda na prvním úseku, Jiří Bouška na druhém a Josef Kaňkovský na posledním. Jejich výkon jim nakonec zajistil sedmý nejlepší čas. O vítězi se rozhodovalo ve finálovém boji mezi dvěma týmy domácích Britů. Třetí příčku obsadil tým ze Španělska.

více >>

12.01.2019 - 23:03:00

Dráhová paracyklistika v Manchesteru

 

Náš paracyklistický tým absolvoval první část závodů Manchester Track Para-Cycling International.

V disciplíně 1 kilometr s pevným startem dosáhl nejlepšího výsledku z našich Jiří Bouška, který mezi závodníky kategorie C4 dosáhl 4. nejlepšího času. Josef Kaňkovský dokončil v téže kategorii závod s 6. nejlepším časem. Matěj Benda skončil mezi závodníky třídy C2 na 12. místě.

Dnešní den trávili naši závodníci tréninkovou přípravou na zítřejší team sprint.

 

více >>

11.01.2019 - 17:09:00

EP v dráhové paracyklistice v Manchesteru

Tento víkend se koná v Manchesteru závod Evropského poháru UCI v dráhové paracyklistice. Tento závod bude příležitostí k ladění formy před nadcházejícím mistrovství světa na dráze a zároveň i možností zisku bodů do kvalifikace na paralympijské hry.

Dnes dopoledne probíhaly tréninky, fotky z nichž si můžete prohlédnout v příloze. Večer se závodníci postaví na start 1 km s pevným startem. Naše barvy bude hájit trojice Matěj Benda (C2), Jiří Bouška (C4) a Josef Kaňkovský (C4) pod vedením trenérské dvojice Luboš Jirka a Zdeněk Mlynář. Kromě pátečního kilometru je čeká ještě všechny v neděli dopoledne team sprint, vystoupení našich závodníků zakončí pak v neděli večer Josef Kaňkovský v disciplíně scratch.

více >>

10.01.2019 - 17:51:00

Informace k soutěžnímu řádu BOCCIA 2019


Dnes byly rozeslány do TJ/SK informace k soutěžnímu řádu BOCCIA 2019. Tento dokument najdete i v příloze této zprávy.

Žebříček Národní soutěže v boccie SH pro rok 2019 bude sestaven podle konečného pořadí "výkonnostních" hráčů I. a II. ligy 2018. Ten může být doplněn o další "výkonnostní" hráče "III. ligy" 2018, na základě dodané závěrečné hodnotící tabulky hráče III. ligy 2018.

Výkonnostní úroveň je definována podmínkami MŠMT tak, že hráč sportuje 2x týdně. Pro tyto sportovce je otevřena Národní soutěž SH. Počet národních turnajů v roce 2019 je limitován zájmem a finančními možnostmi jednotlivých TJ a SK a počet soutěžících kapacitou organizátora.

Do 25. ledna 2019 mají jednotlivé TJ/SK možnost potvrdit účast svých hráčů dle zaslaného konečného žebříčku hráčů 2018 a také mají možnost přihlásit hráče "rekreační úrovně", kteří splňují podmínku MŠMT sportovat 2x týdně. Hodnotící tabulku hráčů III. ligy 2018 s žádostí o jejich zařazení do Národní soutěže v boccie SH 2019 i tabulku pro přihlášení stávajících hráčů Národní soutěže najdete také v příloze této zprávy. Konečný žebříček Národní soutěže v boccie SH 2018 také přikládáme.

31. ledna 2019 bude dále zveřejněn Soutěžní řád boccia SH 2019, ve kterém bude oficiální žebříček hráčů Národní soutěže SH pro rok 2019.¨

Nárrodní soutěž 2019 se bude skládat z těchto typů turnajů:

Národní turnaje SH 2019
Počet národních turnajů v roce je limitován zájmem, finančními a kapacitními možnostmi jednotlivých TJ a SK. Přednostní právo účasti na turnajích mají výkonnostní hráči TJ/SK (podle žebříčku pro rok 2019).
Do systému bodovaných turnajů národní soutěže budou zařazeny pouze turnaje, které splní podmínku SH pro jejich zařazení do oficiálního kalendáře SH pro rok 2019 (v propozicích k akci bude uveden pořadatel: TJ/SK (sdružené v SH) z pověření České federace Spastic Handicap, včetně loga SH).

Mistrovství České republiky 2019
Mistrovství České republiky (dále jen MČR) se pořádá jednou do roka. Pořádá jej Česká federace Spastic Handicap (dále jen SH) nebo může jeho pořádáním pověřit některou TJ nebo SK (sdružené v SH). Právo účasti mají nejlepší hráči aktuálního žebříčku před pořádáním MČR 2019.

Za RTB Michaela Řiháčková

více >>


Položek celkem 767

Strana: 1234 ... 128

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám