10. Zkratky klubů

více >>

10.11.2018 - 17:54:00

Soustředění s mezinárodní účastí pro reprezentanty BC4 třídy

Ve dnech 4.- 7.11. se uskutečnilo soustředění s elitní mezinárodní účastí pro reprezentanty soutěžní třídy BC4. Toto soustředění nebylo v původním dlouhodobém plánu, přesto jsme v realizačním týmu udělali vše pro to, aby naši nejlepší sportovci třídy BC4 dostali tuto jedinečnou příležitost zasoutěžit si s nejlepšími hráči světa. Soustředění "tří národů" se tedy nakonec uskutečnilo a bylo opravdu velmi povedené. Pozvání přijali reprezentanti Velké Británie Mistr světa Stephen McGuire a vítězové Světového poháru MONTREAL 2018 v párech, jeho kolegové Louis Saunders a Evie Edwards. Chorvatský pár BC4 byl veden vítězem Světového poháru POVOA 2018 Davorem Komarem, se kterým přijela jeho herní partnerka Melisa Osmanovič. České barvy hájil Radek Procházka, který pravidelně trénuje a je již rok ve formě zpět na kurtu. Honza Bajtek se bohužel zúčastnit nemohl, ale vzhledem k tomu, že akce se opravdu podařila určitě nebude poslední.
Cílem tohoto soustředění bylo vytvořit hodnotnou sportovní výzvu pro všechny zúčastněné a k vidění byla opravdu fantastická úroveň hry.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

více >>

28.10.2018 - 22:07:00

BISFed Evropský pohár - ZLATÁ MEDAILE - BOCCIA

Ve dnech 21. - 28.10. se uskutečnil BISFed Evropský pohár ve městě Olbie na Sardínii. Učastnil se ho tým BC1/2 ve složení Kateřina Cuřínová, Simona Blažková a Josef Žabka. Sportovní asistenci zabezpečili perfektně Dominika Fuksíková a Natalija Blažková. Tým doplnila skvělá Natálie Koubková jakožto sportovní fyzioterapeutka a vedoucí týmu byla Michaela Řiháčková.

Na tomto turnaji vybojovala Kateřina Cuřínová pro Českou republiku nádhernou ZLATOU MEDAILI !!! Máme obrovskou radost a moc GRATULUJEME.

Během turnaje nikdo nebyl zraněn, cesta tam i zpět proběhla bez nejmenších problémů a na turnaji jsme absolvovali antidopingovou kontrolu.

Zprávu v příloze zpracovala:
Michaela Řiháčková - vedoucí RTB

více >>

11.10.2018 - 08:56:00

Trenérský workshop proběhl velmi úspěšně BOCCIA

Trenérský workshop
paralympijského sportu BOCCIA proběhl tento víkend. Lektorem této mimořádné události byl pan Cheol Hyeon Kwon z Koree, několikanásobný Paralympijský šampion a několikanásobný Mistr světa. Akci přeložila slečna Uijeong Jang. Diskuze s hráči proběhla v neděli od 13:00. Nad akcí udělilo záštitu MŠMT. Místo konání bylo Sportovní centrum Nymburk. Událost to byla opravdu povedená a mimořádná. Účastnilo se jí 21 trenérů ze Slovenska a Čech.