Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality

10.01.2019 - 11:21:00

SPORTOVEC ROKU BUDE ZNÁM NA KONCI ÚNORA

                Poslední únorový den proběhne v pražském TOP HOTELU slavnostní galavečer u příležitosti vyhlášení výsledků ankety Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2018. Kdo naváže na loňské vítězství neslyšícího tenisty Jaroslava...

více >>

10.01.2019 - 07:50:00

NOVÉ pravidlo vstupuje v platnost BOCCIA


Nové pravidlo, které upravuje použití externích látek na boccia míče vstoupilo platnost od 1. ledna 2019.

Pravidlo v plném znění:

Na boccia míče nesmějí být použity žádné lepivé látky, ať už přímou či nepřímou aplikací. Lepivé látky nesmějí být použity ani na žádném předmětu, který přichází do kontaktu s míčem (např. ostatní míče, povrch hrací plochy, ruce nebo textilie, který míč očišťuje). Míče, na které dle názoru hlavního rozhodčího byly aplikovány externí látky (lepivé materiály) budou zabaveny do konce turnaje a hráči bude udělena žlutá karta.

Zprávu zpracovala Michaela Řiháčková

více >>

09.01.2019 - 10:04:00

SRAZ - spastický reprezentační atletický zpravodaj 1/19

V příloze naleznete první číslo atletického zpravodaje

více >>

03.01.2019 - 21:28:00

Stálý nábor hráčů BOCCIA


Dovolujeme si touto cestou oslovit všechny z vás, kteří by jste si chtěli zkusit zahrát BOCCIU.

CO JE VLASTNĚ BOCCIA?

Hra podobná francouzskému pétanque, která je určena pro tělesně postižené sportovce. Hraje se se šesti koženými míčky červené a modré barvy a jedním bílým - zvaný Jack ball. Cílem hry je hodit co nejvíce míčků svojí barvy k bílému než je první míček barvy soupeře. Ti, kteří nemohou míček uchopit, používají pomůcku - rampu, kterou jim drží asistent, po ní se míč vypouští na hrací plochu. Boccia je od roku 1984 halový paralympijský sport. Boccia je sport o koncentraci, přesnosti, taktice ale rozhodně to není žádná nuda.

KDO JSME MY?

Česká federace Spastic Handicap zastřešuje sport boccia v České republice. Jsme řádným členem Mezinárodní federace sportu boccia BISFed, organizujeme národní soutěže, vedeme reprezentaci ČR, sdružujeme sportovní kluby, školíme trenéry a rozhodčí, překládáme dokumenty, objednáváme a půjčujeme sportovní vybavení a mnoho dalšího.
Bocciu rozvíjíme od roku 1992 a minulý rok byl jeden z nejúspěšnějších vůbec - 2 krásné medaile na Evropských pohárech, soustředění s nejlepšími hráči světa a inspirativní školení s 5-násobným Mistrem Světa a 3-násobným Paralympijským šampionem panem Kwonem z Koree. Zkrátka jedeme..a budeme rádi když budete také součástí.
Pokud byste BOCCIU chtěli zkusit, určitě se nám ozvěte, vysvětlíme Vám vše do začátku, nasměrujeme na nejbližší sportovní klub nebo pozveme na soustředění či soutěž.
Pokud je vás více a chtěli byste BOCCIU zkusit například ve vašem spolku, zapůjčíme vám bezplatně sportovní vybavení, přivezeme přeložená pravidla a vše vám rádi ukážeme.
Ve sportu BOCCIA nikdy není pozdě začít, na poslední konané paralympiádě v Riu de Janeiru hráli i sportovci starší 50-ti let. Tak neváhejte a zkuste to také.

Možná se teď ptáte ...ZDA JSTE VHODNÝ KANDIDÁT?

Hráči ve sportu boccia jsou rozděleni do těchto 4 klasifikačních tříd, nejste-li si jistí, že spadáte do jedné znich, kontaktujte nás a my Vám poradíme.

Klasifikační třída BC1

V této třídě soutěží hráči s centrálním, neprogresivním těžkým neurologickým postižením. Hráčům smí asistovat jeden sportovní asistent, který musí být ve vymezeném prostoru za odhodovým boxem.

Klasifikační třída BC2

V této třídě soutěží hráči s centrálním, neprogresivním těžkým neurologickým postižením. Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry.

Klasifikační třída BC3 (hráči používající pomocné prostředky)

V této třídě soutěží hráči s velmi těžkou pohybovou dysfunkcí všech čtyř končetin. Hráči jsou závislí na pomoci nebo na elektrickém vozíku. Hráči nejsou schopni funkčního úchopu nebo odhodu, ale mohou mít zachovánu schopnost pohybu v paži. Funkční rozsah pohybu je však nedostatečný k tomu, aby umožnil cílený odhod míče do hracího pole. Každý hráč může mít sportovního asistenta (spoluhráče), který zůstává během hry v odhodovém boxu, ale musí zůstat otočen zády k hrací ploše s pohledem odvráceným od hry.

Klasifikační třída BC4

V této třídě soutěží hráči s těžkou pohybovou dysfunkcí všech čtyř končetin v kombinaci s chabou dynamickou kontrolou trupu, jež jsou jiného než mozkového původu, nebo degenerativněmozkového původu. Hráč je schopen projevit dostatečnou zručnost k důslednému zpracování a odhodu míče do hracího pole buď rukou, nebo nohou. Hráči nemohou mít sportovního asistenta během hry.

Máte chuť to zkusit?? POTOM NEVÁHEJTE A OZVĚTE SE.

Kontaktovat můžete rovnou mě. Jmenuji se Míša Řiháčková a jsem vedoucí realizačního a reprezentačního týmu sportu BOCCIA z České federace Spastic Handicap, certifikovaná rozhodčí, trenérka a členka výboru pro rozvoj sportu BOCCIA na Mezinárodní federaci sportu boccia BISFed.
Budu se moc těšit. Všem krásný den.

Michaela Řiháčková
Tel: 00420 606 848 952
e-mail: michaela.rihackova@gmail.com
facebook: https://www.facebook.com/boccia.official.CZE/

 

více >>

30.12.2018 - 09:43:00

Informace o chystaném novém pravidlu BOCCIA

Vzhledem k připomínkám několika zemí se Výbor pro tvorbu pravidel na Mezinárodní federaci sportu boccia BISFed rozhodl vytvořit pravidlo, které zakazuje aplikovat jakékoliv lepivé látky či materiály na boccia míče.

I my jsme tento problém pocítili "na vlastní kůži" když náš reprezentant Adam Peška na Mistrovství světa nemohl vyrazit ani posunout soupeřův míček přesto, že ten se na kurtu o nic neopíral. Byli jsme také mezi státy, který tento problém připomínkovali a opatření ve formě pravidla nás těší.

Pravidlo by mělo platit od 1.ledna 2019, poté bude v plném znění přidáno do české verze pravidel sportu boccia a tímto bude platné i na našich Otevřených národních soutěžích SH 2019.

Zprávu připravila: Michaela Řiháčková

více >>

28.12.2018 - 21:57:00

Přihláška pro rozhodčí na EP Nymburk BOCCIA


Těší nás, že můžeme nabídnout našim národním rozhodčím možnost rozhodovat zápasy na kurtech Evropského poháru, který budeme pořádat příští rok ve Sportovním centru Nymburk.

Prosím tedy vás, milí rozhodčí, jestliže máte chuť to zkusit, neváhejte a přihlaste se zasláním vyplněné přihlášky, kterou najdete v příloze této zprávy.

Přihlášku také najdete ve skupině "Národní rozhodčí sportu boccia" na našem facebooku.

Věříme, že vás tato možnost potěší a motivuje.
Mějte krásný vstup do Nového roku.

Za RTB Michaela Řiháčková

více >>


Položek celkem 767

Strana: 12345 ... 128

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám