Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality

07.08.2018 - 19:18:00

Srpnové soustředění reprezentace ČR, BOCCIA, Teplice


Ve dnech 3. - 5. 8. se konalo v budově MKZ v Dubí soustředění reprezentace ČR.

Zúčastnili se jej sportovci:
Adam Peška BC3 se svou spoluhráčkou
Marek Drahonský BC3 se svým spoluhráčem
Josef Žabka, BC2

Asistenti:
Josef Peška

Rozhodčí:
Robert Křivan

Zúčastnění členové RTB:
Pavla Přistoupilová
Marián Lačný

Vedoucí soustředění:
Michaela Řiháčková

 

více >>

04.08.2018 - 12:04:00

Časovky jednotlivců na MS UCI

 

Během včerejšího dne absolvovali všichni naši závodníci své první vystoupení na mistrovství světa v silniční paracyklistice.

Jako první se na start časovky jednotlivců postavil Matěj Benda ve třídě C2, následovaný dvojicí našich tricyklistů ve třídě T1. Matěj na 13,6 km dlouhé trati dosáhl 25. nejlepšího výsledku. Jiří Hindr i Karolína Doležalová dosáhli shodně na 5. místo.

V odpoledních hodinách vyrazili na dvojnásobnou trať i závodní tříd C4 a C5. Nejlepšího času dosáhl Tomáš Kajnar, který ve třídě C5 vybojoval 16. místo. Ve třídě C4 skončil Jiří Bouška 22. a Josef Kaňkovský dokončil při své premiéře časovku na 24. místě.

V sobotu budou na programu silniční závody s hromadným startem tricyklistů a v neděli dopoledne zakončí vystoupení našich závodníků silniční závody tříd MC1-5.

 

 

více >>

01.08.2018 - 22:17:00

Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice

 

Ve dnech 2. – 5. srpna se v italském Maniagu uskuteční Mistrovství světa UCI v silniční paracyklistice. Body získané na tomto MS se již budou počítat do kvalifikace na Letní paralympijské hry 2020, naše reprezentanty tak čeká první velké vykročení na cestě směrem k Tokiu.

Českou federaci Spastic Handicap zde budou zastupovat závodníci ve třídách T a C.

Mezi tricyklisty poměří své síly se světovou elitou Jiří Hindr a Kateřina Doležalová, oba ve třídě T1.

Mezi bicyklisty to bude trojice již zkušených borců Jiří Bouška, Tomáš Kajnar a Matěj Benda, doplněná o nováčka týmu Josefa Kaňkovského. Josef závodil v minulosti mezi zdravými cyklisty, ale po dlouhodobé vážné nemoci rozšířil řady handicapovaných cyklistů. V Maniagu absolvoval poprvé mezinárodní klasifikaci a byl zařazen do třídy C4. V této kategorii spojí síly s reprezentačním kolegou Jiřím Bouškou, který se v poslední době chce soustředit hlavně na dráhovou cyklistiku, ale ani na silniční disciplíny nezanevřel.

Všichni naši reprezentanti se postaví v pátek na start časovek. Silniční závod pojedou tricyklisté v sobotu a závodníci tříd C v neděli dopoledne.

Výsledky a startovní listiny jsou k nalezení na zde.

 

více >>

26.07.2018 - 23:20:00

Mezinárodní soustředění pod taktovkou Slovenského paralympijského výboru, BOCCIA

Mezinárodní soustředění se slovenským reprezentačním týmem a zahraničními hosty se uskuteční ve dnech 22. - 26.8.2018 v Prievidze na Slovensku.

Českou republiku na něm bude zastupovat reprezentant ČR Josef Žabka (SC OA Janské Lázně, ČFSH) společně s "klubovým kolegou", boccistou Petrem Horáčkem.

Jsme velmi potěšeni, že můžeme využít nabídky Slovenského paralympijského výboru, který nás pozval prostřednictvím kontaktu s Českým paralympijským výborem.

České hráče budou doprovázet členové realizačního týmu boccii SH Pavla Přistoupilová a Marián Lačný.

Této příležitosti si velmi vážíme, a to především vzhledem k vysoké úrovni hry účastnících se boccistů. Na Slovensko rozhodně velmi děkujeme za pozvání.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB

 

více >>

26.07.2018 - 15:57:00

Dokument o správném postupu při kontrole sportovního vybavení, BOCCIA

Mezinárodní federace sportu boccia BISFed vydala dokument uceleně popisující správný postup kontroly sportovního vybavení.

V pravidlech sportu boccia nadále tento bod zůstává původně popsán, o změně dokumentu "Pravidla sportu boccia" vás budeme případně informovat.

Dokument popisující kontrolu vybavení najdete na linku:
http://www.bisfed.com/bisfed-equipment-and-ball-check-proc.../

Michaela Řiháčková

 

více >>

18.07.2018 - 20:42:00

Práce v mezinárodní federaci sportu boccia BISFed


V rámci mezinárodní federace sportu boccia BISFed funguje hned několikero výborů. Ráda bych je v našich aktualitách postupně představila. Začnu s výborem pro mě nejbližším - s výborem pro rozvoj sportu boccia.

více >>


Položek celkem 742

Strana: 123456 ... 124

Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám