Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality

10.07.2018 - 06:20:00

BISFed světový pohár Povoa de Varzim, BOCCIA

2. - 9.7. proběhl v Povoa de Varzim v Portugalsku světový pohár ve sportu boccia.

Turnaje se účastnil český reprezentační tým ve složení Kateřina Cuřínová, Adam Peška a Jan Bajtek (sportovci). Ivana Pešková jako spoluhráčka Adama Pešky, Lenka Cuřínová jako sportovní asistentka Katky Cuřínové a Markéta Hrudníková a Josef Peška jako doprovodní asistenti. Vedoucí týmu byla Michaela Řiháčková.

Katka Cuřínová dosáhla na světovém poháru na 8. místo v soutěžní třídě BC1, Adam Peška skončil 10-tý v soutěžní třídě BC3 a Jan Bajtek 19-tý v kategorii BC4.

Čeští hráči předvedli na kurtech velmi dobré sportovní výkony a zápasy byly s těsnými výsledky. Janu Bajtkovi se podařilo porazit světovou jedničku Stephna McGuira z Velké Británie, Katka porazila Antonia Marqueze z Portugalska a Adam prohrál na světovém poháru jediný zápas o jediný bod.

Průběh soutěže, detaily zápasů a celkové výsledky turnaje si můžete přečíst v přiložené zprávě. V příloze najdete také nominační listy a organizační, herní a motivační přípravy ke světovému poháru Pova de Varzim 2018.