Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


13.06.2018 - 12:01:00

Evropský pohár v para lukostřelbě, Olbie

Ve dnech 2. až 10. června 2018 se konalo 1. kolo evropského poháru v para lukostřelbě, v Olbii na Sardínii. Na tomto výjezdu českou lukostřelbu reprezentovali 4 střelci: Karel Davídek (W1), David Drahonínský (W1), Martin Chaloupský (CO) a Lenka Kuncová(CO).

První si kvalifikaci odstřílela kategorie mužů W1, kde kluci obsadili 1. a 6. místo a to s nástřelem 647 bodů David Drahonínský, 604 bodů Karel Davídek, pro eliminační kola velice slibné pozice. David měl v prvním kole Bye, v druhém pak bezkonkurenčně porazil s nástřelem 138 italského soupeře Demetrica Salvatore. Ve svém druhém souboji nedal šanci ruskému střelci Igoru Meshkovi kterého porazil nástřelem 136 ku 124. Finálový souboj střílel David proti Italskému Danielu Cassiani a 139 bodů mu získalo zlatou medaili a první místo.

Karel Davídek si své dva první souboje zastřílel pro korejským soupeřům s velice vyrovnanými nástřely. Prvního Park Hong Jo porazil nástřelem 133 bodů. V druhém souboji pak vyřadil Koo Dong Suba nástřelem 132 ku 129. V semifinálovém souboji bohužel nestačil na Daniela Cassianiho a v posledním souboji tak bojoval o bronzovou medaili s rusem Igorem Meshkovem kde prohrál 129 ku 134.

V kladkovém luku nás reprezentovala Lenka Kuncová, která s nástřelem 627 bodů skončila v kvalifikaci na 14. místě, a ve svém prvním souboji nestačila na italskou soupeřku a prohrála 124:142.

V reflexním luku za Českou republiku střílel Martin Chaloupský, který si v kvalifikaci vystřílel skvělé 5. místo a získal tak Bye pro první kolo eliminací. Bohužel vypadl v prvním souboji proti korejskému Kimu Kangumovi, který ho porazil 7:1 a zůstal tak na pěkném 9. místě.

První výprava lukostřelců z České republiky dopadla nad očekávání dobře, a zřejmě si další rok výjezd zopakujeme.

Tereza Brandová


Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám