Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


15.09.2015 - 10:04:00

Mezinárodní turnaj v curlingu vozíčkářů, Dánsko

Ve dnech 11. - 13. 9. 2015 odehrál reprezentační kádr první turnaj sezóny v dánském Taarnby v Kodani, ve složení Radek Musílek, Martin Tluk, Štěpán Beneš, Jana Břinčilová a Žaneta Schmuttermeierová.
Hrálo se dle losu s 5 týmy na 6 endů a poté byly týmy podle bodů za výhru či remízu, počtu endů a kamenů seřazeni do finálového kola v pořadí 1 až 10. Ve skupině jsme se utkali postupně s týmem ze Slovinska,Itálie,Dánska,Švédska a Ruska. Turnaj jsme rozehráli ve výherním duchu a to hned ve 3 prvních utkáních. Poté jsme narazili na první překážku ve formě hůře čitelného ledu na krajní dráze,který nehrál do not v případě útočné taktiky, kterou bylo nutné hrát při dotahování švédského náskoku. Takticky byl zápas vedený dobře. Další prohra proti Rusku zamrzí, neboť zápas byl rozehraný velmi dobře a nevyšel pouze poslední end, ve kterém jsme nenaházeli.
Bilance 3:2 rozhodla o tom, že jsme čtvrtí v pořadí a ve finálové rundě se utkáme se třetím Skotskem v zápase o bronz. V tomto zápase již byla vidět únava obou týmů a to jak psychická, tak fyzická. Taktiku i hodovou úspěšnost bych hodnotila jako nejnižší v porovnání s předchozími zápasy. Přesto jsme dokázali táhnout za delší konec až do předposledního endu, kde se sešly jak taktické, tak hodové chyby, po kterých soupeř získal dvoubodový náskok a ten uhájil.
Čtvrté místo nám tedy zůstalo a mimo něj si domů vezeme pořádný kus přípravy, cenné zkušenosti a přehled o tom, co pilovat.

Kateřina Urbanová, reprezentační trenérkaMapa serveru Na úvodní stránku Napište nám