Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


18.01.2019 - 21:49:00

Reprezentace a tým talentovaní sportovci 2019 BOCCIA


Dne 14.11.2018 byl sportovcům a TJ/SK SH rozeslán dokument s nominacemi hráčů do reprezentačního týmu a do týmu talentovaní sportovci pro rok 2019. V tomto dokumentu byli nominováni všichni nejlepší sportovci České republiky. Tito hráči, kteří obsadili přední příčky Národní soutěže dostali tak příležitost být součástí reprezentačního týmu či týmu talentovaní sportovci a soutěžit tak za Českou republiku na BISFed turnajích 2019. Vyjádření, zda sportovci nominaci přijímají, měli zaslat do 14.12.2018.

Po posledním kole Národní soutěže v prosinci 2018 byli do nominace doplněni hráči do týmu talentovaní sportovci, a to na základě vybojované přední pozice v Národní soutěži, v souladu s koncepcí paralympijského sportu boccia.

Nominace reprezentantů a hráčů do týmu talentovaní sportovci 2019 obdrželi :

BC1

Kateřina CUŘÍNOVÁ
Simona BLAŽKOVÁ
Roman SAJDÁK

BC2:

František PETRÁK
Martin BÍLEK
Pavlína TŘÍSKOVÁ,
Jiřina KREIBICHOVÁ
Michal WUNSCH
Josef ŽABKA

BC3:

Adam PEŠKA
Marcela ČERMÁKOVÁ
Kamil VAŠÍČEK
Jiří SVOJANOVSKÝ
Marek DRAHONSKÝ

BC4:

Radek PROCHÁZKA
Jan BAJTEK
Marek ŠMÍD
Michal PROS
Jakub ŠEVČÍK
Patrik KREIDL

Se vstupem do reprezentace či do týmu talentovaní sportovci souhlasila Kateřina Cuřínová, Adam Peška, Marcela Čermáková, Marek Drahonský, Radek Procházka, Jakub Ševčík. Zájem projevili také Roman Sajdák a Patrik Kreidl.
Nominaci do týmu talentovaní sportovci odmítli sportovci Simona Blažková, Martin Bílek, Jiřina Kreibichová, Michal Wunsch, Josef Žabka a Jan Bajtek.
František Petrák, Kamil Vašíček, Jiří Svojanovský, Michal Pros a Marek Šmíd na nominace nereagovali.

Sportovci, kteří své nominace potvrdili byli navrženi na BISFed mezinárodní turnaje v roce 2019 a obdrželi reprezentační smlouvy.

V nominačním dokumentu byly popsány také podmínky finančních dotací z programu REPREZENTACE 2019 a systém pro financování hráčů v týmu talentovaní sportovci. Spolu s dokumentem byla představena i koncepce paralympijského sportu boccia.

Nominační dokumenty i koncepci paralympijského sportu boccia nalejdete v příloze této zprávy.Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám