Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


18.07.2018 - 20:42:00

Práce v mezinárodní federaci sportu boccia BISFed


V rámci mezinárodní federace sportu boccia BISFed funguje hned několikero výborů. Ráda bych je v našich aktualitách postupně představila. Začnu s výborem pro mě nejbližším - s výborem pro rozvoj sportu boccia.

Členové jednotlivých výborů byli zvoleni na 4 roky a v jednom z výborů pracuji jako zástupce České republiky i já. Je to výbor rozvoje sportu boccia.

Naše hlavní zaměření v tomto výboru je vytvořit hodnotné a jednotné podklady pro trenéry sportu boccia celosvětově a propracovat systém jednotlivých výkonnostních úrovní sportovců.

Strukturu vzdělávání trenérů budujeme ve výboru rozvoje společně s trenéry z Kanady, Singapuru, Maďarska a Velké Británie. Ve výboru je nás tedy 5.

V současné chvíli je hotov mezinárodní kurz pro trenéry - úroveň 1, který letos proběhl v dánské Kodani. Dále probíhá také program "Making boccia accessible", který je nastaven pro země, kde se sport boccia teprve rozvíjí (momentálně probíhá v Africe) a mohu jen potvrdit, že na dalších aktivitách se pracuje. Na chystaném Mistrovství světa proběhne jednání s trenéry reprezentací zúčastněných zemí, kde jako členové výboru pro rozvoj sportu odprezentujeme každý část naší práce.

Těší mě, že kurz pro trenéry v České republice máme sestaven v podobném rámci jako mezinárodní kurz a jako členka výboru pro rozvoj sportu boccia se budu snažit aktualizovat obsah našeho školení průběžně dle mezinárodního konceptu.

V příloze naleznete brožuru provázející mezinárodním kurzem pro trenéry - level I., vydanou výborem pro rozvoj sportu boccia v anglickém jazyce, která je publikována na stránkách mezinárodní federace sportu boccia BISfed. Dále připojuji i obsah školení trenérů a cvičitelů u nás, v ČR.

Osobně je mi ctí se podílet na rozvoji této oblasti sportu boccia a ráda se tomu věnuji dobrovolně a často. Jedním z hnacích motorů je také víra, že i čeští trenéři mají skutečný zájem rozvíjet své znalosti či participovat na tvorbě jednotné vize v této oblasti.

Zpracovala:
Michaela Řiháčková
vedoucí sportu boccia
členka BISfed výboru pro rozvoj sportu boccia
certifikovaná trenérka sportu boccia - úroveň 2

 
Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám