Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


11.10.2018 - 08:56:00

Trenérský Workshop BOCCIA

V oblasti vzdělávání trenérů sportu boccia je stávající trenérské školení ČFSH sestaveno dle rámce vzdělávacího programu ve Velké Británii. Pro rok 2018 jsme se však rozhodli pro české trenéry uspořádat vyjímečnou akci a obohatit systém a procesy v tréninkové přípravě o elementy a praktiky tréninkové přípravy v Ázii.

Požádali jsme tedy 5-násobného Mistra světa, 3-násobného paralympijského šampiona a celosvětově významnou osobnost tohoto paralympijského sportu, pana Cheola Hyeona Kwona z Koree, zda by přijal pozici lektora školení pro české trenéry v tomto roce. Pan Kwon s nabídkou souhlasil.
Jsme nesmírně potěšeni, že touto akcí doručíme do České republiky, všem českým trenérům sportu boccia nové vědomosti a poznatky, které budou jak velkým přínosem pro ně, tak inspirací pro nová témata, o která bude doplněno stávající školení České federace SH.
Vzhledem ke skutečnosti, že pan Cheol Kwon aktivně pomáhá již 4 roky našim hráčům s výběrem toho nejlepšího sportovního vybavení, na závěr worskhopu proběhne otevřená diskuze. Tímto se otevírá všem zájemcům o paralympijský sport boccia možnost setkání a přímé interakce s celosvětově uznávanou sportovní legendou, jakou pan Kwon bezesporu je.

Tento 2-denní inspirativní workshop pro trenéry sportu boccia se závěrečnou otevřenou diskuzí pro hráče asistenty a fanoušky sportu boccia se bude konat na podzim tohoto roku. Na hostování pana Kwona spolupracujeme s Polskou federací sportu boccia a na diskuzi jsme pozvali i zájemce ze Slovenské republiky.
Na Workshop byli pozváni i studenti zdravotní TV a tělovýchovného lékařství FTVS.

Medializace akce proběhla prostřednictvím webových stránek České federace SH a facebookových stránek českého národního týmu.
Cílem workshopu s jedním z nejúspěšnějších trenérů oblasti Ázie a Oceánie je doručit do České republiky nové vědomosti a poznatky, které budou velkým přínosem jak pro naše trenéry, tak inspirací pro nová témata, o která bude doplněno stávající školení České federace SH. Velmi důležitým záměrem je výměna mezinárodní zkušeností. Korejci mají velmi vysokou efektivitu domácí přípravy. Jejich strategie je velmi důkladný, disciplinovaný domácí trénink, soutěže si poté vybírají ty nejtěžší, které jsou současně hodnoceny nejvyšším koeficientem. Tímto systémem se udržují velmi vysoko ve světovém žebříčku a současně velmi efektivně hospodaří s financemi ve sportu. Náhled do těchto procesů bude pro všechny trenéry velmi zajímavý a obrovsky přínosný.

Těšíme se již tuto sobotu se všemi přihlášenými naviděnou.
Michaela Řiháčková
vedoucí RTB
Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám