Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


11.10.2018 - 08:56:00

Trenérský workshop proběhl velmi úspěšně BOCCIA

V oblasti vzdělávání trenérů sportu boccia je stávající trenérské školení ČFSH sestaveno dle rámce vzdělávacího programu ve Velké Británii. Pro rok 2018 jsme se však rozhodli pro české trenéry uspořádat vyjímečnou akci a obohatit systém a procesy v tréninkové přípravě o elementy a praktiky tréninkové přípravy v Ázii.

Požádali jsme tedy 5-násobného Mistra světa, 3-násobného paralympijského šampiona a celosvětově významnou osobnost tohoto paralympijského sportu, pana Cheola Hyeona Kwona z Koree, zda by přijal pozici lektora školení pro české trenéry v tomto roce. Pan Kwon s nabídkou souhlasil.
Jsme nesmírně potěšeni, že touto akcí jsme mohli doručit do České republiky, všem českým trenérům sportu boccia nové vědomosti a poznatky, které jsou pro ně  nepochybně jak velkým přínosem.
Vzhledem ke skutečnosti, že pan Cheol Kwon aktivně pomáhá již 4 roky našim hráčům s výběrem toho nejlepšího sportovního vybavení, na závěr worskhopu proběhla otevřená diskuze, na kterou byli pozváni čeští hráči. Tímto se otevřela všem zájemcům o paralympijský sport boccia možnost setkání a přímé interakce s celosvětově uznávanou sportovní legendou, jakou pan Kwon bezesporu je.

Na hostování pana Kwona jsme spolupracovali s Polskou asociací sportu boccia a na diskuzi jsme pozvali i zájemce ze Slovenské republiky, kteří dorazili v hojném počtu.
Na Workshop byli pozváni i studenti zdravotní TV a tělovýchovného lékařství FTVS.

Medializace akce proběhla prostřednictvím webových stránek České federace SH a facebookových stránek českého národního týmu.
Cílem workshopu s jedním z nejúspěšnějších trenérů oblasti Ázie a Oceánie bylo doručit do České republiky nové vědomosti a poznatky, které budou velkým přínosem pro naše trenéry a důležitým záměrem je výměna mezinárodní zkušeností. Korejci mají velmi vysokou efektivitu domácí přípravy. Jejich strategie je velmi důkladný, disciplinovaný domácí trénink, soutěže si poté vybírají ty nejtěžší, které jsou současně hodnoceny nejvyšším koeficientem. Tímto systémem se udržují velmi dlouhodobě vysoko ve světovém žebříčku a současně velmi efektivně hospodaří s financemi ve sportu. Náhled do těchto procesů byl pro všechny trenéry jistě velmi zajímavý a obrovsky přínosný.

Všichni účastníci byli s akcí velmi spokojeni, bylo to opravdu neopakovatelné.

Michaela Řiháčková
vedoucí RTB
Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám