Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


26.04.2019 - 07:09:00

Vyjádření k situaci v paralympijském sportu BOCCIA


Systém organizace sportu boccia, tak jak je v naší organizaci nastavený, je transparentní a otevřený všem zájemcům o tento sport v České republice. Výběr sportovců do reprezentačního týmu je spravedlivý a pro všechny hráče v České republice jsou nastaveny rovnocenné podmínky.

Koncepce paralympijského sportu boccia pro ČR je vytvořena v souladu s pravidly MŠMT a také s pravidly Mezinárodní federace sportu boccia BISFed. Koncepci tvoří níže uvedené témy ve vzájemném souladu:

o cesta hráče - národní úroveň
o kvalifikační stupně pro rozhodčí
o kvalifikační stupně pro trenéry
o kvalifikační stupně pro klasifikátory
o soutěže na národní úrovni a soutěžní řád 2019

Výběr hráčů do reprezentačního týmu se řídí objektivně nastavenými pravidly, které platí pro všechny hráče v ČR rovnocenně. V České republice jsou a budou i nadále nominováni hráči do reprezentace na základě herní výkonnosti.

Ukazatelem sportovní výkonnosti hráče jsou jeho výsledky z národní soutěže. Toto kritérium je naprosto standartně používané ve většině zemích světa. Národní soutěže se účastní všichni nejlepší boccisté ČR, a proto je z hlediska porovnání výkonnosti zcela zásadní.

V naší organizaci jsme vždy písemně nominovali do reprezentace všechny hráče na předních pozicích národní soutěže. Všechny nominace jsou zveřejněny.

Jako národní členská organizace zastupující sport boccia na mezinárodní úrovni zastřešujeme reprezentaci ČR, která je a bude i nadále jednotná kompaktní družina, a to v souladu s běžným celosvětovým standartem.

Přihlašování reprezentantů na BISfed turnaje je výlučně v kompetenci ČFSH jakožto řádného člena BISFedu. Žádná jiná organizace nemůže přihlásit sportovce - reprezentační tým je vždy pouze jeden - takto je nastaven systém na mezinárodní úrovni.

Jako řádný člen BISFEdu zodpovídáme za kompaktní reprezentaci ČR na BISFed turnajích, ručíme za proškolení členů reprezentace jak edukačním programem v oblasti antidopingu, tak zásadami BISFed etického kodexu. Jakožto národní členká organizace zajišťujeme reprezentantům BISFed sportovní licence, které dle licenční smlouvy zřizujeme pouze sportovcům, kteří k naší organizaci patří.

Jako národní členská organizace zastupující sport boccia na mezinárodní úrovni jsme nastavili transparentní koncept sportu boccia pro Českou republiku. Vítáme všechny nové zájemce - ať už osoby či organizace, kteří nastavenou koncepci paralympijského sportu boccia budou podporovat a respektovat.Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám