Česká federace Spastic Handicap z.s.

Partneři

Atletika Boccia Curling Cyklistika Lukostřelba Stolní tenis Závěsný kuželník Ostatní sporty

Aktuality


04.05.2019 - 04:02:00

ZLATO na BISFed Světovém poháru Montreal BOCCIA


Dnešní den byl naprosto fantastický. Adam a Iva Peškovi se posunuli velkým krokem ke svému cíli - ke kvalifikaci na LPH Tokio 2020. Dnešním dne dokázali, že svou nezměrnou pílí a snahou dokáží vybudovat naprosto fantastickou herní formu. Dokáží pracovat koordinovaně, disciplinovaně a ve shodě s plánovanou sportovní přípravou.

Od svého prvního výjezdu na oficiální mezinárodní turnaj (pod hlavičkou BISFed) udělali obrovský kus kupředu. Vyměnili komplet sportovní vybavení - podařilo se nám po velmi dlouhé době získat velmi efektivní míče - superhard DREAM BALL. Vybudovali si nové herní procesy - dokáží využít k míření každý centimetr odhodového boxu.
Adam porozuměl velmi účinným taktickým a strategickým prvkům hry v soutěžní třídě BC3.
Spolupracujeme s těmi nejlepšími profesionály světa, jako je pan Cheol Hyeon Kwon z Koree - 5.násobný Mistr Světa a 3-násobný Paralympijský šampion, který sledoval i na tomto turnaji všechny dostupné zápasy Adama.
Nešlo by to určitě bez skvělé osobní asistence Josefa Pešky, který je také skvělý technik a opraví vždy hned vše, co je potřeba. Se vším si poradí.
Velmi upřímné díky patří všem sponzorům a podporovatelům - Nadačnímu fondu EMIL, Sporťáčku (WANNADO), firmě Montáže Brož, firmě Samolepky Machač, Nadačnímu fondu Lenky a Romana Šmidberských, MŠMT, TJ Léčebna Košumberk, ČSOB Pojišťovně, Pardubickému kraji, Nadaci Charty 77 a dalším.
V neposlední řadě patří obrovské díky rodině za bezvadné zázemí a fanouškům za doslova masivní příval pozitivní energie.

Díky tomuto všemu dnes Adam s Ivou obrovsky posunuli vpřed. Díky těmto všem prvkům dokázali porazit takového hráče jakým je José Carlos Macedo - 3-násobný Paralympijský šampion, 2-násobný Mistr Evropy, na svém kontě má také 2x stříbrné medaile z Mistrovství Světa, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile z LPH a mnoho dalších.

Díky tomuto všemu jsme mohli slyšet v Montrealu Českou hymnu. Byl to úžasný pocit. Adam, Iva, Katka, Samuel, Josef i já jsme byli velmi hrdí. Jsme 1 tým - hrdý tým ČESKÉ REPUBLIKY.Mapa serveru Na úvodní stránku Napište nám