• slide
  • slide
  • slide
Spastic

Nový termín konání paralympijských her

  • V pondělí 30. března byl potvrzen nový termín konání Letních paralympijských her v Tokiu, hry se uskuteční 24. srpna až 5. září 2021.

Na novém datu konání se dohodl Mezinárodní paralympijský výbor s Mezinárodním olympijským výborem, organizačním výborem Tokyo 2020 a představiteli japonské vlády.

Mezinárodní paralympijský výbor spolu se sportovními federacemi bude připravovat nová kvalifikační kritéria pro jednotlivé sporty. Bude nicméně platit, že sportovci, kteří se již kvalifikovali na LPH 2020, zůstanou kvalifikovanými sportovci i pro nový termín v roce 2021. Nová kritéria budou muset reagovat na masové rušení sportovních akcí v letošním roce v důsledku pandemie koronaviru.

Odložení o celý rok bylo nutným krokem v reakci na současnou situaci a mělo by poskytnout sportovcům dostatečný čas na dokončení kvalifikací a také na tréninkovou přípravu na samotné hry. Podle prezidenta IPC Andrewa Parsonse by se v současné chvíli měli všichni členové paralympijského hnutí soutředit na bezpečnost svou a svých blízkých v této náročné době. 

Zdroj

Kalendář akcí

Aktuality

Kvalifikace LPH Tokio 2020

Dne 15.5.2020 zaslala Mezinárodní federace sportu boccia BISFed České federaci Spastic Handicap a Českému paralympijskému výboru oficiální potvrzení kvalifikace na LPH Tokio 2020. Sportovní sen se tak proměnil ve skutečnost Kateřině Cuřínové a Adamu Peškovi.

Manuál pro mezinárodní rozhodčí

Manuál postupů, procedur a spoustu praktických rad pro mezinárodní rozhodčí v češtině.