• slide
  • slide
  • slide
Spastic

Aktuality

NOVÉ pravidlo vstupuje v platnost BOCCIA

Nové pravidlo, které upravuje použití externích látek na boccia míče vstoupilo platnost od 1. ledna 2019.

Více informací
SRAZ - spastický reprezentační atletický zpravodaj 1/19

V příloze naleznete první číslo atletického zpravodaje

Více informací
Lincence BISFed

Už v roce 2017 představila Mezinárodní federace sportu boccia BISFed licence sportovců, asistentů a trenérů. Pro rok 2019 tyto licence už jsou povinné. Hráči, kteří se budou zúčastňovat BISFed mezinárodních turnajů potřebují aktivní sportovní licenci. Bez ní účast nebude možná.

Více informací
Mistrovství Evropy v lukostřelbě

V příloze naleznete zprávu z Mistrovství Evropy v lukostřelbě od reprezentačního trenéra Vladimíra Brady

Více informací
Evropský pohár v para lukostřelbě, Olbie

Ve dnech 2. až 10. června 2018 se konalo 1. kolo evropského poháru v para lukostřelbě, v Olbii na Sardínii. Na tomto výjezdu českou lukostřelbu reprezentovali 4 střelci: Karel Davídek (W1), David Drahonínský (W1), Martin Chaloupský (CO) a Lenka Kuncová(CO).

Více informací
1. závod v halové lukostřelbě jednotlivců 2018

V sobotu 13. ledna 2018 proběhne 1. halový závod v lukostřelbě jednotlivců. Turnaj se bude konat ve Sportovní hale Západočeské univerzity v Plzni, Univerzitní 14. Hlavním pořadatelem je TJ zdravotně postižených Halma z pověření České federace Spastic Handicap, ve spolupráci s LK Arcus Plzeň.

Více informací
3. - 5. kolo EUROVIA ligy curlingu vozíčkářů 17/18

Ve dnech 5. - 7. ledna 2018 bude pokračovat VIII. ročník ligy curlingu vozíčkářů s mezinárodní účastí, který proběhne v curlingové hale v Praze - Roztylech (Komárkova 12), pod hlavičkou generálního partnera EUROVIA CS. Hlavním pořadatelem je Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha z pověření České federace Spastic Handicap, ve spolupráci s Českým svazem curlingu.

Více informací
Evropský a Světový pohár v parasnowboardu

Ve dnech 21. - 22. listopadu 2013 se v nizozemském Landgraafu konaly závody Evropského a Světového poháru v parasnowboardu. Českou republiku zde reprezentoval náš zatím jediný zástupce v tomto sportu Tomáš Vaverka (třída SB-LL). V závodech EP Tomáš potvrdil, že patří mezi světovou špičku, po druhém kole dokonce závod vedl, ale v poslední jízdě se před něj dostal Mike Shea z USA. V závodech SP Tomáš po pádu obsadil 10. místo. Parasnowboard bude na zimní paralympiádě v Soči zařazen poprvé do programu her a Tomáš má velkou šanci se těchto her zúčastnit.

Více informací

Kalendář akcí

Aktuality

MS UCI Emmen - časovky jednotlivců

Naši reprezentanti dnes absolvovali první část závodů v silničním paracyklistice na mistrovství světa v nizozemském Emmenu.

MS v silniční paracyklistice

V nizozemském Emmenu bylo dnes zahájeno mistrovství světa v silniční paracyklistice.