BISFED TURNAJE A MEZINÁRODNÍ KVALIFIKACE

paralympijský cyklus 2021 - 2024

Turnaje pod hlavičkou BISFed 

Nový soutěžní systém BISFed popisuje 8 typů turnajů konajících se během paralympijského cyklu (období trvající čtyři roky). 
 
1) Paralympijské hry 
Konají se v posledním roce čtyřletého období a pořadatelem je Mezinárodní paralympijský výbor (IPC).  
 
2) Mistrovství světa 
Koná ve druhém roce čtyřletého cyklu a je největším turnajem pod záštitou BISFed. Kvalifikace probíhá na základě výsledků nebo postavení na světovém žebříčku.  
     
3) Regionální mistrovství 
V soutěžním systému BISFed existují čtyři regiony - Afrika, Amerika, Asie a Oceánie a Evropa. V Americe, Asii a Oceánii a Evropě se turnaj koná v prvním a třetím roce čtyřletého období. Umístění na regionálním mistrovství umožnuje kvalifikaci na mistrovství světa a paralympijské hry. Pro Afriku je cílem uspořádat regionální mistrovství ve třetím roce čtyřletého období, a to v rámci podpory rozvoje regionu. Regionální para hry mohou být zařazeny jako regionální mistrovství BISFed v závislosti na načasování turnaje a splnění kritérií BISFed. Pokud jsou Regionální para hry uznány také jako Regionální mistrovství BISFed, bude v každém regionu pouze jeden takový turnaj.  
 
4) Paralympijský kvalifikační turnaj 
Paralympijský kvalifikační turnaj je pro aktuální paralympijský cyklus novinkou. Uskuteční se ve čtvrtém roce konání cyklu. 
 
5) Světový pohár 
Světové poháry (dříve známé jako World Open) se konají v každém roce paralympijského cyklu. Členové se mohou účastnit světového poháru, na který se kvalifikují, bez ohledu na svůj region.  
 
6) Mezinárodní Challenger 
Budou se konat v každém roce čtyřletého cyklu, a to minimálně 6 akcí ročně bez omezení regionu, ve kterém se konají. Regionální para hry IPC mohou být také schváleny jako mezinárodní challenger.
 
7) Mezinárodní turnaje na pozvání
Pro toto čtyřleté období bude BISFed uznávat mezinárodní turnaje na pozvání. Na těchto turnajích se neudělují body do světového žebříčku.  
 
8) Turnaje pro mládež 
Pro toto čtyřleté období bude BISFed uznávat turnaje pro mládež. Na těchto turnajích se neudělují body do světového žebříčku.  

ÚČASTNÍCI BISFED TURNAJŮ

Každou zemi na BISFed turnaji reprezentuje jeden reprezentační tým, za který je plně odpovědná národní členská organizace příslušné země.

Podmínkou účasti na BISFed turnaji je platná BISFed sportovní licence, kterou zajišťuje národní členská organizace, pod níž reprezentanti patří. Každý člen reprezentčního týmu musí mít také podepsán BISFed etický kodex. Všichni reprezentanti oblékají na BISFed turnajích jednotné reprezentační dresy. 

složení reprezentačního týmu na turnaji

  • Jednoho turnaje se může zúčastnit nejvýše vždy jeden tým BC1/2, 1 pár BC3 a 1 pár BC4. S každým sportovcem jede vždy jeden asistent, výjimku mohou tvořit hráči klasifikační třídy BC3. Reprezentaci vede 1 vedoucí týmu.

SVĚTOVÝ ŽEBŘÍČEK

Body ve světovém žebříčku jsou platné po dobu dvou let. Po roce platnosti dochází ke snížení hodnoty bodů. Každý z bodovaných turnajů má jiný koeficient a po roce platnosti bodů se odečítá pro různé turnaje jiná hodnota. Ve světovém žebříčku se hráči v období dvou let započítávají body pouze ze čtyř nejlepších výsledků.