ROMAN SAJDAK

sportovní asistentka ALENA SAJDAKOVÁ

BOCCIA

"Radost vstupuje do našeho života, když máme co dělat, co milovat a v co doufat."

Klasifikační třída BC1

Roman reprezentuje Českou republiku od minulého roku 2019. Jeho premiérou na mezinárodní úrovni byl BISFed Evropský pohár Nymburk 2019 a Roman v něm získal bronzovou medaili společně se svými spoluhráči v soutěžní divizi týmy BC1/ BC2. V roce 2020 byl Roman nominován na Evropský pohár Záhřeb a Nantes. Přejeme mu hodně sportovních úspěchů!

Roman se narodil v roce 1990 v Havířově, kde žije dodnes. Od narození má DMO – spastickou kvadruparézu, která ho upoutala na invalidní vozík. Přesto rád sportuje. Od mala jezdil na speciální tříkolce, později zkoušel florbal a nakonec zvítězila boccia. Díky tomuto krásnému sportu má Roman pocit, že něco ve svém životě dokáže. K boccie se dostal před 7 lety, kdy v jeho městě vznikl boccia kroužek. Od roku 2013 je Roman členem sportovního klubu HSC Havířov a zúčastňuje se ligových i open turnajů. Velkou zásluhu na Romanově sportovní kariéře má jeho rodina, zejména máma a bratr David. Roman má rád nejen sport ale i příjemnou společnost a rád poznává nové lidi i věci. Život je pro něj výzva.

Sportovní kariéra

Paralympijskému sportu boccia se Roman věnuje 7 let a na základě stabilních výsledků v národní soutěži obdržel v roce 2019 nominaci do reprezentace ČR.

Dosažené úspěchy

2019 – 3. místo na Evropském poháru Nymburk; divize týmy
2019 – 9. místo na Evropském poháru Nymburk
2019 – 2. místo v 2. kole národní soutěže
2019 – 1. místo v 1. kole národní soutěže
2018 – 2. místo v 1. lize – národní soutěž
2018 – 1. místo Tatra cup Liptovský Ján
2016 – postup do 1. ligy národní soutěže

SPONZOŘI A PODPOROVATELÉ ROMANA SAJDAKA