• slide
  • slide
  • slide
Spastic

Koncepce paralympijského sportu BOCCIA_v2

  • V příloze této zprávy najdete koncepci paralympijského sportu boccia - verzi 2. Systematický rozvoj sportu boccia je základním záměrem koordinovaného procesu řízeného realizačním týmem sportu boccia působícího v národní členské organizaci Mezinárodní federace sportu boccia BISFed - České federaci Spastic Handicap. Cesta hráče, trenéra, rozhodčího, klasifikátora a soutěžní řád - tyto témy jsou nastaveny v koncepci sportu boccia.

Systematický rozvoj sportu boccia je základním záměrem koordinovaného procesu řízeného realizačním týmem sportu boccia působícího v národní členské organizaci Mezinárodní federace sportu boccia BISFed - České federaci Spastic Handicap. Koncepci paralympijského sportu boccia tvoří témy ve vzájemném souladu tak, aby byla vytvořena ideální struktura, ve které se mohou rozvíjet aktivity pro hráče, trenéry a rozhodčí. V dokumentu je popsáno nastavení jednotlivých úrovní, kterými si prochází sportovec - na tréninkových jednotkách postupně rozvíjí své vrozené schopnosti, buduje své herní dovednosti a naplňuje svůj herní potenciál. Transparentním procesem má tak každý hráč možnost prokázat opravdový zájem o sport a postupně se probojovat až do reprezentace. V koncepci je popsána také struktura a činnost skupiny národních rozhodčích sportu boccia. Sestaven je náborový kurz, vzdělávací školení a stanoveny jsou zkoušky, které oddělují jednotlivé kvalifikační úrovně. Koncepce dále nastavuje kvalifikační stupně pro trenéry a cvičitele, a to s cílem rovnocenné sportovní přípravy hráčů v TJ/SK SH a se zaměřením na stoupající sportovní výkonnost hráčů. Kvalifikační stupně pro klasifikátory jsou nastaveny Mezinárodní federací sportu boccia BISFed. Součástí koncepce paralympijského sportu BOCCIA je také soutěžní řád a výpočtové metody pro určení pořadí hráčů v jednotlivých turnajích a rankingu národní soutěže.
Koncepce sportu boccia byla tvořena v souladu s pojmy v programu MŠMT - Sportování bez bariér 2019 a inspirací při tvorbě koncepce paralympijského sportu BOCCIA na národní úrovni byla koncepce sportu BOCCIA na mezinárodní úrovni.

Koncepce_BOCCIA_compressed.pdf

Kalendář akcí

Aktuality

BOCCIA VÝZVA REPRE

VÝZVA PRO REPREZENTANTY ČR

Nový termín konání paralympijských her

V pondělí 30. března byl potvrzen nový termín konání Letních paralympijských her v Tokiu, hry se uskuteční 24. srpna až 5. září 2021.