• slide
  • slide
  • slide
Spastic

BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open

  • Ve dnech 23. - 29. 9. se ve Sportovním centru Nymburk uskutečnil Evropský pohár v paralympijském sportu boccia. Byl to první mezinárodní turnaj v České republice pořádaný pod hlavičkou mezinárodní federace sportu boccia BISFed.

Evropské poháry se pořádali v letošním roce 3 - v dubnu 2019 proběhl první v chorvatském Záhřebu, v červnu se pořádání ujala italská Olbie a v září jsme se pořádání zhostili my. V Evropě je obecně přetlak hráčů, kteří se chtějí BISFed turnajů účastnit a tak mezinárodní federace měla také letos plné práce sloty na všech Evropských turnajích rozdělit tak, aby každé členské organizaci vyhověla. Tím, že jsme se zhostili v České republice pořádání, dostali naši sportovci letos více prostoru než hráči ostatních zemí. Ve všech soutěžních třídách jsme měli reprezentanty a celý tým vedl reprezentační trenér ČR Robert Křivan.Který k turnaji řekl:

"Závody na domácí půdě jsou vždy pro sportovce speciální, celý tým si užíval a vnímal nádhernou atmosféru, kterou dokreslovala výborná organizace turnaje. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným členům tělovýchovných jednot a rodinám závodníků za podporu z hlediště po celou dobu trvání BISFed 2019 Nymburk Boccia Regional Open."

BISFed Evropský pohár Nymburk byl jedním z posledních turnajů, na kterém mohli sportovci sbírat tolik potřebné body pro kvalifikaci na LPH Tokio 2020. Evropský pohár v Nymburku hostil reprezentace z těchto zemí:

Velká Británie
Řecko
Španělsko
Turecko
Izrael
Slovensko
Belgie
Nizozemsko
Německo
Polsko
a Česká republika.

Účast na EP Nymburk byla velmi kvalitní, zvláště v klasifikační třídě BC3, kde jsme vítali Gregorise Polychronidise z Řecka - Mistra Světa, Evropy a světovou jedničku. Ve třídě BC1 jsme uvítali Davida Smitha - Mistra Světa, Evropy, Paralympisjkého šampiona a světovou jedničku a z Velké Británie k nám zavítal i Mistr Světa Stephnen McGuire, který hraje ve třídě BC4.

Výsledkově opanovala turnaj Velká Británie, která vyhrála zlato ve všech sedmi soutěžních třídách. Naše česká reprezentace pod vedením Roberta Křivana však byla druhou nejúspěšnější výpravou. Sesbírali hned 5 medailí, a to v klasifikační třídě BC1 získala bronz Katka Cuřínová, ve třídě BC2 vybojoval bronz Josef Žabka, ve třídě BC4 šlo stříbro Radku Procházkovi. V divizích týmy BC1, BC2 putovala k našim bronzová medaile a páry BC4 ve složení Radek Procházka a Jan Bajtek vybojovali stříbro.

Turnaj byl pro Českou republiku velmi úspěšný a to jak po výsledkové stránce, tak po stránce organizační. Již v průběhu přicházeli velmi pozitivní zpětné vazby a pochvala za skvělou organizaci na sebe nenechala dlouho čekat ani od vedení Mezinárodní federace sportu boccia BISFed.

Spoustu krásných fotek můžete vidět na facebookových a webových stránkách a live stream můžete zpětně shlédnout na tvcom.cz.
https://www.facebook.com/bisfed2019nymburk/
https://www.bisfed-nymburk2019boccia.cz/

Soutěž měla fantastickou odezvu.

Kalendář akcí

Aktuality

SRAZ - spastický reprezentační atletický zpravodaj 01/20

V příloze naleznete aktuální číslo spastického reprezentačního atletického zpravodaje.

Atletická ročenka 2019

V příloze nalezenete Atletickou ročenku za rok 2019.