PARDUBICE BEZ BARIÉR

Spolek handicapovaných sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice připravuje na neděli 20. září od 10,30 hodin prestižní sportovní akci - atletický mítink Pardubice Bez Bariér Open 2020 (dříve Rozloučení se sezónou). Letošní sezóna byla sice ze začátku silně poznamenána vládními opatřeními, od května už se zase plně sportuje a závodí. Sportovci již budou mít za sebou většinu letošních soutěží včetně Mistrovství České republiky (CZECH OPEN), krátká sezóna je ale motivuje objet závodů co nejvíc a tak očekáváme hojnou účast. Tento atletický mítink je jednou z možností, kde se dají stále plnit limity na původně vrcholné akce sezóny 2020, kvůli covidu odsunuté na rok 2021, jako je mistrovství Evropy nebo paralympiáda. Proto se dá očekávat, že budou sportovci ve skvělé formě a padne celá řada skvělých výkonů, možná i českých rekordů.

Závod je sankcionovaný, takže výsledky atletů s licencí půjdou do mezinárodního žebříčku. Do Pardubic je pozváno více než 100 atletů z celé ČR a na speciální pozvání i několik zahraničních reprezentantů (Polsko, Srbsko, Slovensko..). Snad jejich účast situace dovolí. Při minulém ročníku byly překonány i 3 české rekordy. Závod je otevřený nejen pro vrhače na vozíku, ale i chodícím atletům – amputářům, spastikům, zrakově či sluchově postiženým apod. Pořadatelé připravili pro závodníky 4 atletické disciplíny, vrh koulí, hod diskem, hod oštěpem a hod kuželkou, dále disciplíny na dráze - běh na 100, 200 m a 800 m.

Po náročných soubojích si úspěšní atleti z Pardubic povezou účastnické medaile, diplomy, pro nejlepší jsou připravené o milé dárky.