SPORTY V NAŠICH KLUBECH

Atletika je jedním z nejstarších paralympijských sportů. Byla již na programu prvních paralympijských her v Římě v roce 1960. Sportovci soutěží v jednotlivých klasifikačních třídách, do kterých jsou rozděleni podle typu postižení. 

Sportovci se spastickým postižením se mohli poprvé účastnit paralympijských her v New Yorku v roce 1984.

WORLD PARA ATHLETICS

O sportu boccia se nejčastěji hovoří jako o sportovní úpravě hry pétanque pro tělesně postižené. 

Jako paralympijský sport je boccia  určena sportovcům s nejtěžšími stupni tělesného postižení.  Hráči jsou rozděleni do 4 klasifikačních tříd dle typu a úrovně svého postižení a ve dvou z těchto tříd hraje s hráčem vždy také sportovní asistent.  
 

BOCCIA INTERNATIONAL SPORTS FEDERATION

Na paralympijské úrovni se pořádají soutěže v silniční a dráhové cyklistice. 

Silniční cyklistika je na programu paralympijských her od roku 1984, dráhová pak od roku 1996. V dráhové soutěží sportovci na bicyklech v kategoriích C1-C5, v silniční jejich řady rozšíří i více postižení sportovci na tricyklech v kategoriích T1-T2 a handbiku v kategoriích H1-H5.

UNION CYCLISTE INTERNATIONALE

Lukostřelba byla jedním z prvních prvních sportů pro handicapované sportovce, který byl na programu her ve Stoke Mandeville již v roce 1948. Lukostřelba testuje přesnost, sílu a koncentraci. Klasifikační třídy a kategorie určují vzdálenost a velikost terče. 

Sportovci se spastickým postižením mohou soutěžit na paralympijských hrách od roku 1984.

WORLD ARCHERY 
PARA-ARCHERY

ATLETIKA

CYKLISTIKA

BOCCIA

LUKOSTŘELBA